Gündem

Ağbaba; “Ülkeyi yönetenler 30 Ağustos’ta savaş kaybetmiş gibi davranıyor”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Ağbaba açıklamasında şu ifadeleri kullandı: 

“CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, partisinin Tunceli İl Başkanlığı’nda Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu ve Tunceli İl Başkanı Ali Mustafa Çelik ile birlikte yaptığı değerlendirmede, 30 Ağustos’un unutturulmak istendiğini belirterek,AKP yöneticileri ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nı sert sözlerle eleştirdi.

Destanlar üzerinden bile ülkeyi bölmeye çalışıyorlar

30 Ağustos’un Türkiye Cumhuriyeti’nin fiilen kurulduğunun ilan edildiği büyük zafer olduğunu belirten Ağbaba, “Bu topraklarda yaşayan herkesin 30 Ağustos’u önemsemesi , zafer bayramı gibi kutlaması gerekir.Ancak, maalesef ülkeyi yönetenler ülkeyi bu konuda da bölmeye çalışıyorlar. Bir tarafta 26 Ağustos’ta Malazgirt Zaferi’ni görkemli bir şekilde, şatafatla kutlayanlar 30 Ağustos’u yok sayılıyor. Öncelikle belirtmek gerekir ki 30 Ağustos Zafer Bayramı da bizim, 26 Ağustos Malazgirt Zaferi de bizim. Destanlar üzerinden bile ülkeyi bölmeye çalışanlar var.” Dedi.

Bu anlayış Taliban’a yakın, Anadolu’da yaşayan insanlara uzak bir anlayıştır

“Diyanetin Cuma gün ki fethasına bakıldığında sanki 30 Ağustos hiç yaşanmamış, Mustafa Kemal Atatürk hiç yokmuş gibi davranılıyor” diyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba “ Mustafa Kemal Atatürk’ü kurmuş olduğu Diyanet yok sayıyor.Diyanet ‘Keşke Yunan kazansaydı” diyen Fesli Kadir’i anıp, Atatürk’ü anmayan Diyanet’tir.Bu anlayış Taliban’a yakın, Anadolu topraklarında yaşayan insanlara uzak bir anlayıştır.30 Ağustos kutlamalarına bakıldığında sanki bu ülkeyi yönetenler 30 Ağustos’ta savaşı kaybetmiş gibi davranıyorlar. 30 Ağustos’un mağlubu gibiler. 30 Ağustos Mustafa Kemal Atatürk’ün bu topraklarda özgürce yaşamasını nefes almasını, bayrağımızın dalgalanmasını sağlayan önderdir. Ama belli bir kesim ısrarla Mustafa Kemal Atatürk’ü yok sayıyor. Cuma hutbesinden çıkarıyorlar. 1400 yıl önce Diyarbakır’ı fetheden komutanı anıyorlar, 100 yıl önce ülkeyi kurtaran Atatürk’ü anmıyorlar. Bu ülkeyi ve Diyanet’i yönetenler ‘Keşke Kurtuluş Savaşı olmasaydı’, ‘keşke Yunan kazansaydı’ diyen Fesli Kadir’in çocuklarıdır.”ifadelerini kullandı.

Hibya Haber Ajansı

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı