Sponsorlu Bağlantılar

Alan Adı Hosting

Alan Adı Hosting

Dosyaların bilgisayarlarda bulunan hard disklerde saklanmasının en önemli nedeni istenilen her anda rahatça erişim sağlayabilmektir. Web siteleri genel olarak Word dosyalarına oldukça benzer. Barındırabilmek için mutlaka bilgisayara ihtiyaç bulunur. Arada bulunan fark ise web sitesinde bulunan ve barındırılan bilgisayarın sürekli açık olması gerekir. Çünkü hem kişinin hem de ziyaretçilerin sürekli erişebiliyor olması gerekir.  Evde bulunan bilgisayarların dışında farklı yapılan web sitenizi barındırabilmek için internete ağ üzerinden bağlı olmalı ve bantın genişliği evdeki mevcut bağlantıdan çok daha fazlasını sağlayabilecek bir makine gereklidir.

Bahsedilen bu makinenin sürekli olarak kesintisiz şekilde çalışması gerekir.  Tam olarak bu işi sağlayan bilgisayar ya da makineler web sunucusu olarak adlandırılır.

WordPress Hosting Nedir?

WordPress hosting, blog açmak isteyen veya web sitesi kurmak isteyen kişilerin en kolay kurulumu sağlayabilecekleri, tüm bileşenleri ve eklentileri bulunduran, kolaylıkla özelleştirilen, Türkçe olarak yönetim paneli sağlayan açık kaynak olacak şekilde bulunan web sitesi yazılımlarından biridir. Dünya üzerinde bulunan web sitelerinin %70’ine yakın bir kısmı wordpress alt yapısı ile yayınlanır. Özellikle blog sitesi kurmak isteyen kullanıcıların öncelikli tercihi wordpress hosting olur.  Ayrıca son yıllarda bünyesine kazandırdığı özellikler ile sadece blog yazarları için değil e-ticaret yapmak isteyenlere de bireysel ya da kurumsal pek çok imkân sağlamış oldu.

Alan adı hosting wordpress içerisinde bulundurduğu yazılım ve eklenti özelliklerinden kaynaklı farklı sunuculara da ihtiyacı vardır. Sadece standart bir hosting paketi ile kurulabilecek wordpress özel bir şekilde optimize edilerek web sunucuları ile normalden daha hızlı ve sabit bir şekilde çalışır. WordPress sahip olduğunuz web sitenizin daha yüksek performansla kesintisiz bir şekilde yayınlanmasını sağlamak için wordpress hosting paketlerini değerlendirerek kendinize en uygun olana karar vermeniz gerekir.

Hosting Ne İşe Yarar?

Açtığınız web sitesinin sürekli olarak yayında ve erişilebilir bir şekilde olmasını sağlamak için bir alan adı hosting hizmete ihtiyacınız vardır. Evinizde kullanmış olduğunuz bilgisayar ve bağlantılar, açtığınız web siteyi diğer kullanıcılar için erişilebilir kılmak için yetersiz kalır. Bu durumda yapabileceğiniz en pratik işlem hosting hizmetidir.

Alan adı hosting, wordpress hosting hizmetlerine https://www.ozkula.com.tr/hosting ve https://www.ozkula.com.tr/wordpress-hosting linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
canlı casino siteleri
Konya Haber - Sa癟 Ekimi Fiyatlar覺 -