Gündem

Alara Kaya Doğayı Kirletmemeye Özen Gösteriyor!

               Alara Kaya Doğayı Kirletmemeye Özen Gösteriyor!

 

Alara Kaya, 20 Haziran 1991’de sıcak bir yaz gününde dünyaya geldi. 1.71 cm boyunda ve 58 kg olan güzel model, şu anki ün durumuna rağmen çocukluğundan beri takip ediliyor ve güzelliğiyle dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Alara Kaya, Fenerbahçe taraftarı ve İkizler burcudur. İnanılmaz güzelliği ile tanınan çarpıcı bir model olan Alara Kaya, küçük yaşlarda modellik yapmaya başladı.

 

Alara Kaya doğayı korumak ile ilgili konuşurken:

 

“Ormanda dolaşırken yerde sigara izmariti, denize atladığımda plastik şişe, bira şişesi gördüğümde bitkin ve mutsuz oluyorum. Umarım hepimiz sorumluluklarımızı yerine getirirsek ve çöplerimizi doğru şekilde atarsak bu olmaz” dedi.

 

 

Tek kullanımlık plastikleri kullanmamak ve doğayı korumak adına konuşan Alara Kaya:

 

“Kendi su şişemi veya bardağımı getirdiğimden emin oluyorum.”

“Tek kullanımlık plastik kullansam bile bu atıkları geri dönüşüm kutularına ulaştırmak için çabalıyorum.”

 

“Yiyecek ve içecek dağıtımında atılabilir karton ve plastik malzemeler kullanılmaktadır”

 

“Bu hem zararlı hem de büyük bir zaman kaybı. Bu tür israfları gördüğümde oldukça üzülüyorum. Her şey geri dönüştürülseydi daha iyi hissederdim ama bu çöp konusunun nereye varacağı hakkında hiçbir fikrim yok” diye ekledi.

 

Peki, bunun olmasını önlemek için ne yapılabilir sorusuna ise Alara Kaya:

 

“Tek kullanımlık malzemeler uzun süreli kullanım için yemek takımları ve cam bardaklar ile değiştirilebilir, ancak bu elbette başlarda zorlayabilir. Fakat en azından üretilen çöpler geri dönüştürülebilir” dedi.

 

 

“Belki geri dönüşüm süreciyle ilgili bir kaynak geliştirilebilir.”

 

 

Tek kullanımlık plastiklerden arınmış bir hayat yaşamak isteyenlerin ne yapması gerektiğiyle alakalı da konuşan Alara Kaya:

 

“Her birey kendi yaşamı ve çevresi için sorumluluk almalı ve bunun hem kendi sağlığı hem de çevre sağlığı için iyi olması gerektiğine inanıyorum. Daha uzun süre tekrar kullanılabilecek malzemeleri arayabilir. Alışveriş yaparken kendi matarasından veya bardağından su içmeyi tercih edebilir.”

 

 

Kendisini çevreyi korumaya ve plastikten uzak bir yaşam sürmeye neyin teşvik ettiği hakkında da konuşan Alara Kaya:

 

“Çocukluğumdan beri, her zaman büyük bir doğa hayranı oldum. Bilerek veya bilmeyerek hiçbir hayvana veya bitkiye asla zarar vermem. Nereye gidersem gideyim yanımda büyük bir çöp torbası taşıyorum ve çöp topluyorum. Bunların hepsini bana babam öğretti” dedi.

Instagram: https://instagram.com/alarakayaofficial 

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu