Ekonomi

Alarko’nun bağlı ortaklıklarının kısmi bölünme işleminin tescili

Alarko Holding A.Ş’nin bağlı ortaklıkları Alsim Alarko Sanayi Tesisleri ve Ticaret A.Ş ile Alarko Enerji A.Ş’nin kısmi bölünmeye ilişkin işlemleri tescil edildi.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklama şöyle:

”Bağlı ortaklıklarımız Alsim Alarko Sanayi Tesisleri ve Ticaret A.Ş ve Alarko Enerji A.Ş yönetim kurullarının 03.09.2020 tarihli toplantılarında, Türk Ticaret Kanunu’nun 159 – 179. maddeleri ile Kurumlar Vergisi Kanunu’nun 19 ve 20. maddeleri uyarınca Alsim Alarko Sanayi Tesisleri ve Ticaret A.Ş bilançosunda yer alan elektrik enerjisi alanında faaliyet gösteren 1- Alcen Enerji Dağıtım ve Perakende Satış Hizmetleri A.Ş, 2- Altek Alarko Elektrik Santralları Tesis İşletme ve Ticaret A.Ş, 3- Alen Alarko Enerji Ticaret A.Ş, 4- Meram Elektrik Dağıtım A.Ş, 5- Meram Elektrik Perakende Satış A.Ş’ye ait iştirak hisselerinin kayıtlı değerleri üzerinden kısmi bölünme suretiyle Alarko Enerji A.Ş’ye devri için yasal prosedürlerin başlatılmasına, bölünme işlemlerinin 31.08.2020 tarihli bilançolar üzerinden yapılmasına oy birliği ile karar verildiği daha önce kamuoyuna duyurulmuştu. Söz konusu kısmi bölünme işlemi tamamlanmış olup ticaret sicilinde tescil edilmiştir.”

Hibya Haber Ajansı

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı