Gündem

Altun: Miçotakis fırsatı değerlendiremedi!

Yunanistan’da yayınlanan Kathimerini gazetesine verdiği mülakatta, gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, “Miçotakis, Türkiye’nin verdiği fırsatı değerlendiremedi” dedi.

ANKARA (İGFA) – Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Yunan Kathimerini gazetesine konuştu.

Gazetedeki mülakata ilişkin İletişim Başkanlığı’ndan aktarılan habere göre, söz konusu gazete röportajında “Sayın Cumhurbaşkanımız, Miçotakis hükümetine bir şans vererek diyalog kanallarını açmıştı. Yunanistan başbakanı bu fırsatı değerlendiremedi” diyen İletişim Başkanı Fahrettin Altun, “Yunanistan, Türkiye’yi küçük hesaplarla veya üçüncü ülkelere güvenerek karşısına alarak ancak kendine zarar verir” dedi.

Sondaj gemilerimizin nerede faaliyet göstereceği, Türkiye’nin egemen bir devlet olarak tek başına alacağı kararlarla belirleneceğini kaydeden Başkan Altun, “Yunanistan gayrı askeri statüdeki adaları silahlandırarak uluslararası anlaşmaları ihlal ediyor. Türkiye’nin böyle bir konuda Yunanistan’ın yasadışı adımlarına ses çıkarmayacağını düşünmek, Türkiye’yi anlamamaktır. Ege’de birkaç aydır gerilimi tırmandıran taraf Yunanistan’dır. Türkiye, Yunanistan kadar tehlikeli bir oyun oynamak isteseydi Türk savaş uçaklarını Attiki yarımadasının semalarında görürdünüz. Ama bizim böyle bir derdimiz yok” diye konuştu.

Altun, gerilimi yükselten taraf olmadık ve olmayacaklarının altını çizerek, “Her türlü hamleye cevap verecek imkân ve kabiliyetlere sahip olduklarını” söyledi.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
canlı casino siteleri
Konya Haber - Sa癟 Ekimi Fiyatlar覺 -