Gündem

Araç fiyatları yerinde durmuyor

TÜRKER AKANLAR – 09.12.2021 – HİBYA Kasım ayında değeri 507 bin olan sıfır aracın şuan ki liste fiyatı 796 bin liraya ulaştı.  

Düz mantıkla bakıldığında karlı bir ürün gibi görünse de stoklanması, eskiyen ve kullanılmayan parçalarla araçlar hayati bir soruna dönüşebiliyor.

Piyasayada ”yatan araçlarla” sık sık karşılaşılıyor. Peki nedir bu yatan araç? Yatırım olsun diye alınmış, garajlara çekilmiş, aküleri bitmiş, çalıştırılmayı unutulmuş…Aslında potansiyel bir tehlike. Satın almak istediğiniz aracı sorduğunuzda ”duruyor” yanıtını alıyorsunuz, detaylı bilgi yok. Sayfa sayfa ekspertiz raporları ama 6 aydır ”yatan” araçlar. Hatta bayiden alınmış sıfır kilometre ile garaja çekilmiş, zam üstüne zam yapılmış pırıl pırıl araçlar…

Yerli araç fiyatlarına baktığınızda ise yine aynı tablo. Sektörün liderlerinde fiyatların 247 binden başladığı görülüyor. Bazı markaların ise fiyat listesi bile bulunmuyor.

Hibya Haber Ajansı

Etiketler
Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı