Gündem

Araç Takip Sistemi ile Sürücüler Güvende

Araç takip sistemi, aracınızın anlık takibini yapmanıza yardımcı olan bir sistemdir. Hem bireysel hem de kurumsal kullanımlar için oldukça tercih edilen bir sistemdir. Motor takip sistemi de bu sisteme benzer olarak çalışır ve kullanıcılarına birçok farklı hizmet sunar. Bu hizmetler arasında motorun konumu, izlediği rota ve kat ettiği mesafe yer alır.

Araç takip sistemi sürücülere gerçek zamanlı konum bilgisi verir. Sizi aracınızın durumu hakkında bilgilendirir ve aracınızın hareket halinde olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Eğer aracınız hareket ediyorsa bu sistem sayesinde hız bilgisi elinizde olur. Araç takip sistemi ile aracınızın kat ettiği mesafe ve tüketilen yakıt miktarı hakkında detaylı bilgiye ulaşmış olursunuz. Aynı zamanda aracınızın bakım tarihi yaklaştığında sistem size bildirim yollar. Bu sistemle kullanıcıların birçok alanda güvenliği sağlanmış olur. Örneğin, aracınız tehlikeli bir yere girdiğinde onu uzaktan kontrol ederek durdurabilirsiniz. Eğer aracın kapısı kilitlenmemişse yine uzaktan kontrol ederek kapının kilitlenmesini sağlayabilirsiniz.

Araç takip sistemi kullanımının amacı araç kullanımını daha verimli hale getirmektir. Müşteri bilgilendirmesi yapmak bu sistemle birlikte kolaylaşır. İş planlaması daha rahat bir şekilde gerçekleştirilir. Yakıt giderleri azalır. Bildirim özellikleri sayesinde olası teknik sorunlara karşı önlem almış olursunuz. Araçların hedeflenen ulaşım noktalarına güvenli bir şekilde ulaştığına dair bilgi edinmiş olursunuz. Bütün bu özellikleriyle kullanımı oldukça avantajlı olan bir sistemdir. Bu sistemler batarya özellikleri sayesinde akü ile bağlantı kopsa bile konum göndermeyi sürdürür. Böylece araç takip sistemi ve motor takip sistemi sürücülerin her daim güvende olmasını sağlar. Bu iki sistemin ortak özellikleri arasında uzaktan kontrol sağlama, kilitleme, anlık bilgi iletimi, kat edilen mesafe ve harcanan yakıt miktarı hakkında detaylı bilgi vardır.

Motor takip sistemi kullanıldığında motorun çalınması durumunda motorun çalışmasını uzaktan kontrol edebilirsiniz. Uzaktan motor kilitleme özelliği ile motoru durdurabilirsiniz. Eğer motorunuzdaki takip cihazı sökülürse, bilgi verme hizmeti 30 saat daha devam etmektedir. En zorlu koşullarda bile en doğru konum bilgisine ulaşırsınız. Motor takip sistemi G-Sensör özelliği sayesinde ani bir şekilde savrulma, çukur içine girme ve devrilme gibi problemler konusunda anlık bildirim alırsınız.

 

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu