Gündem

Bakan Koca’dan ‘beyaz reform’ paylaşımı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Beyaz Reform kapsamında, mesai sonrası hekim isteğine bağlı hasta kabulünün başladığını duyurdu.

Haber Giriş Tarihi: 10.10.2022 09:54

Haber Güncellenme Tarihi: 10.10.2022 09:54

ANKARA (İGFA) – Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Beyaz Reform” paylaşımında bulundu.

Hekimlerin hastalarla yeterince ilgilenebilmesi, hekimlik kararlarını daha sağlıklı koşullarda vermesi açısından, kısa sürede çok hasta bakılmasını sakıncalı bulduklarını vurgulayan Bakan Koca, paylaşımında, “Bilinen nedenlerle artan hasta talebi içinse mesai sonrası, teşvikle, isteğe bağlı hasta kabulünü mümkün hale getirdik. Mesai sonrası hekim isteğine bağlı hasta kabulü başladı” ifadelerini kullandı.

Bakan Koca, “beyaz reform” paylaşımlarında, “10 Dakika. MHRS daha kısa arayla randevu vermez.”, “Gelmeyeceğiniz randevuyu iptal edin”, “Yedek randevulara izin verildi” başlıklarının da detaylarına yer verdi.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu