Gündem

Bakanlar Akar ve Soylu’dan operasyon bilgilendirmesi

Bakan Akar, konuşmasında, mağara girişlerinde sadece gaz bombası kullandığını belirterek, ”Teröristler ikna edilmeye çalışıldı. Teslim olan oldu. Teslim olan kendisine iyi davranıldığını anonslarla bildirdi. Diğerleri teslim olmadı.
Mağara içinde infaz gerçekleşti. Gaz bombaları kullanılarak mağaraya girildi, 13 şehidimizin cenazesine ulaşıldı. 4’ü üst düzey yönetici 51 terörist öldürüldü.” dedi.

İçişleri Bakanı Soylu ise şunları kaydetti:

”Ünizele teyzeyi ziyaret ettiğimde bana tek birşey söyledi
Acısıyla ilgili değil, üzüntüsü ile ilgi birşey değil, şehidi ile ilgili birşey değil. Kulağıma eğildi ve 3 defa ‘dik durun, dik durun, dik durun’ dedi. Bu insan terörle mücadele edilirken kaçırılmadı, normal hayatta kaçırıldı. Gabar’ın 3 boyutlu görüntüleri var. Kara harekatı mümkün değil, ama bu zor coğrafyada bir milletvekili boy gösterdi. 

Ailelere telefon açtılar, Belçika numaralı bir telefondan dediler ki; ‘Bombalıyorlar çıkın deyin ki, Türk Silahlı Kuvvetleri burayı bombalamasın’.

Terör örgütü 1984’ten bu yana 6 bin 21 sivili katletti. O insan hakları derneği bir kere ses çıkardı mı? Pervin Buldan  ne dedi? ‘Biraz misafir edip, teslim edecekler’ dedi. Şehitlerimizin, evlatlarımızın otopsi raporları fotoğraflarla buradadır. Vücut bütünlükleri bozulmamış. Hepsi tek tek burdadır. Çocuklar kaçırıldığında Öznür Çalık, Pervin Buldan’ı aradı. ‘Kim kaçırmış’ diye ‘bakalım’ dediler. Pervin Buldan, bu çocuklar kaçırıldığı zaman dedi ki ‘Biraz misafir edecekler sonra bırakacaklar.’ Çocuklarımıza, bebeklerimize acımayan bu teröristler askerimize mi acıyacak?”

Hibya Haber Ajansı

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı