Gündem

Baş parmağı kopan işçiye ayak parmağı nakledildi

ŞANLIURFA – 09.05.2022 – HİBYA – Şanlıurfa’da, iş kazasında elinin baş parmağı kopan işçiye, ayak parmağı nakledildi.

Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Devlet Hastanesinden yapılan açıklamaya göre, kaza sonucu elinde ciddi yaralanma olan ve sağ baş parmağı kopan Mehmet Sargın’ın (27) tedavisi için hastanede yoğun mesai harcandı.

El fonksiyonlarını büyük ölçüde kaybeden Sargın’ı operasyona alan Plastik Cerrahi ve El Cerrahi Uzmanları Dr. Buğra İpek ve Opr. Dr. Numan Atılgan, yaklaşık 4 aylık sürede yapılan farklı ameliyatların ardından daha az işlevi olan sağ ayak ikinci parmağını, başparmağın yerine dikti.

Dr. İpek, operasyonun başarıyla geçtiğini belirterek, ”Hasta bir kaza sonucu parmağını kaybetmişti. Parmağının yerine bir parmak nakli yapmamız lazımdı. Ayaktan parmak naklinde mikro cerrahi uyguladıktan sonra pıhtı atıp, parmağı kaybetme riski vardı. Hastayla konuşarak yapacağımız tekniğin uygun olacağına karar verdik ve sağ ayak ikinci parmağını, kopan başparmağın yerine başarıyla naklettik.” dedi.

Opr. Dr. Atılgan ise hastanede parmağı ve kolu kopan çok sayıda hastaya hizmet verdiklerini, bu tür vakalar için hastaların il dışına gitmesine gerek kalmadığını kaydetti.

Hibya Haber Ajansı

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
canlı casino siteleri
Konya Haber - Sa癟 Ekimi Fiyatlar覺 -