Sponsorlu Bağlantılar

Basur (Hemoroid) Nedir, Basur Kendiliğinden Düzelir Mi?

Basur bir diğer ismiyle hemoroid, makat bölgenizin etrafında oluşan varislerdir. Kendisini kanlı dışkılama sonrası gösteren basur birçok kişide bulunmakta olup herkes için ciddi bir sorun ortaya çıkarmamaktadır. Daha çok ilerlemiş hastalarda ciddisorun haline gelen basur, dışkılama sonrası meydana gelen kanamalar ile kendisini başlangıçta açığa çıkarmaktadır. Bu kanamalar hastalığın ilerlediği evrelere göre ciddi artış gösterebilmektedir.

İleri evredeki bir basurun kendi kendisine düzelmesini beklemek yerine doktora başvurmak gerekmektedir. Basur çoğunlukla kanama gibi sebeplerle fark edildiği için fark edildiğinde ilerlemiş olabilmektedir. Henüz ileri olmayan evreleri için sağlığınıza dikkat ederek hastalığın ilerlemesinin önüne geçebilir. Hastalığı yaşadığınız düzeyinde bu şekilde çözülmesi mümkündür ancak yine de durumu sizin tespit etmeniz yerine doktora başvurmanız gerekmektedir.

Basur tedavisi için ameliyat zorunlu mudur, neler yapılabilir?

Basur için çok fazla tedavi yöntemi bulunmaktadır. Bunlar basurun mevcut durumuna göre çeşitlik göstermektedir.

Başlangıç aşaması için çeşitli fitiller, kremler, haplar basur tedavisi için kullanılabilir. Bunlar yaşadığınız semptomlardan sizi kurtarabilir ve yaşadığınız sorunun çözülmesini sağlayabilir. Aynı şekilde beslenmenize ekleyeceğiniz lifli gıdalar, günlük içtiğiniz su sayısını daha yükseğe çıkarmak da uygulanacak tedavinin daha hızlı ve verimli olmasını sağlayacaktır.

Hastalığınız artık ilerlediyse ve müdahale edilmesi gerekiyorsa bunun için ameliyatlı ve ameliyatsız yöntemler bulunmaktadır.

Ameliyatsız basur tedavisi ile basurdan kurtulmak mümkün müdür?

Hastalığı ileri safhalara gelen kişiler tedavi yöntemlerini araştırdığında ameliyatlı yöntemleri görerek korkabilmektedir. Ameliyatsız basur tedavisi yöntemlerini kullanarak herhangi bir sorun yaşamadan basur sorunundan kurtulmanız bir hayli mümkündür.

Bunun için neolaser yöntemi, lazer yöntemi ve rubber band ligasyon yöntemi bulunmaktadır. Tüm yöntemler hastalar için kolaylık sağlamaktadır ve onları kısa süre içerisinde günlük yaşamına döndürmektedir.

Günümüzde özellikle oldukça gelişmiş olan lazer yöntemini kullanarak basur sorununuzu bir gün içerisinde çözerek evinize geri dönebilirsiniz. Evinize döndüğünüzde ise hiçbir işlem geçirmemiş kadar rahat olabilirsiniz. Gündelik yaşamınıza hızlı geri dönüşü sağlayan bu yöntemler sayesinde ameliyatı düşünerek korkmanıza gerek yok. Kısa sürede sağlığınıza kavuşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı