Ekonomi

Beyaz Filo’nun ilk yarı araç satış rakamları

Beyaz Filo Oto Kiralama A.Ş’nin 2021 yılı ilk yarısı araç satış rakamları açıklandı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

”Beyaz Filo Oto Kiralama A.Ş olarak yetkili satıcısı olduğumuz 5 markada, 2021 Haziran ayında toplam 1.368 adet araç satılmış olup, marka dağılımları aşağıdaki gibidir. Peugeot 302, Citroen 212, Opel 254, Renault 312, Dacia 288 adet. Bu şekilde 2021 ilk 6 aylık döneminde toplam 4 bin 745 adet sıfır araç satışını Beyaz Filo olarak gerçekleştirdik. Sene sonuna kadar hedeflenen sıfır araç satış adetlerine tedarikte bir sıkıntı olmaması durumunda rahatlıkla ulaşılacağı öngörülmektedir. 2021 senesinin ilk yarısında yaşanan tedarik sıkıntılarına rağmen 4 bin 745 adet sıfır araç satış ile 2020 ilk yarısında yapılan toplam 3.474 adet satış adetinin üzerine çıkılarak adetsel yüzde 36,59’lik gelişim sağladık. Gelişimin bir bölümü mayıs ortasında bünyemize eklemiş olduğumuz yeni iki marka olan Renault ve Dacia marka satışlarından gelmektedir.
Bu rakamlar ışığında sene başında koymuş olduğu adetsel ve karlılık hedeflerine yüksek mesleki bilgi, etkin pazarlama çalışmaları ve sahip olduğu geçmişe dayalı ilişki yönetimi ile emin adımlar ile ilerlemektedir.”

Hibya Haber Ajansı

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu