Kültür Sanat

Bilinmezlerden çekinmeyenlerin serisi: Dünyanın Uyanışı, Dünyanın Uyanışı II

Okuyucuyu birbirinden gizemli olayların içine çeken Dünyanın Uyanışı serisi, zihinlerde birçok soru işareti yaratıyor ve tüm yanıtların aslında bizlerde saklı olduğunu gösteriyor.

Zaman bizlere neyi gösterir? Geçmiş ve gelecek bizim hatırladıklarımızdan ve umduklarımızdan ibaret olabilir mi? Seçimlerimizden ne kadar sorumluyuz? Sevdiklerimizi korumak isterken en fazla nelerden fedakârlık edebiliriz? Korkusuz kahramanımız Atiye, yüzümüze vurduğu gerçeklerle bünyesinde barındırdığı gücü bizimle de paylaşıyor. Çıktığı yolculuk artık yalnız onun yolculuğu değil. Peşine takılıyoruz… Görmediğimiz kentlerde perdesini daha önce aralamaya cesaret edemediğimiz sırları arıyoruz!
 

“Geçmişi, geleceğinin önünde aşılmaz bir dağ gibi duruyordu. Artık sadece iki seçenek vardı önünde: Ya bu topraklara ait olmaya çalışacaktı ya da ebedi bir göçebelik başlayacaktı ruhunun çorak topraklarında.”

Dünyanın Uyanışı

 

“Önce insandın, önüne çıkan yaşam sınavlarında yapılması gerekeni yani öğrendiğin neyse onu uyguladın. Sana yaşamın içinde yaptıklarından daha fazlası vaat ediliyor. Daha fazlasını hak ettin. Perdeyi, çizgiyi ve boyutu geçtin. Bilmediğin bir zamandan ve henüz bilemeyeceğin bir yerden bunun için gönderildin.”

Dünyanın Uyanışı II

Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı