Spor

Bingöl’de 11 Evler Köyü turnuvanın şampiyonu oldu

Bingöl Güncel TV / BİNGÖL (İGFA) – Vazanan Derneği’nin Kervansaray Halı sahada düzenlediği turnuvada, bölge köyleri arasında birlik ve beraberlik havası esti.

Finale kalan takımlardan geçen yılın şampiyonu ÇotlaSpor’u 4-2 mağlup eden 11 Evler, bu yılın şampiyonu oldu.

Turnuvanın en centilmen takımı Derebuet olurken, en centilmen futbolcu Ömer Becerikli ve gol kralı Fuat Becerikli de ödüllerini aldı.

Final maçını dernek üyeleri, köy sakinleri ve birçok vatandaş izledi. Kazanan takıma kupa hediye edilirken, etkinlik komisyonu üyelerine plaket ve oyunculara da madalya takdim edildi. Etkinlikte ayrıca küçük yaş gruplarına yönelik de maç yapıldı.

Vazanan Derneği Başkanı Dr. Abdullah Bedeva, final maçı sonrası yaptığı konuşmada, turnuvanın kardeşlik duygularının pekişmesine ve akrabaların tanışmasına vesile olduğunu söyledi.

Başkan Bedeva, “Dernek olarak etkinliklerdeki amacımız, aile bireylerini kaynaştırmak ve yeni nesillere bu duyarlılığı taşımak ve maneviyatı güçlü, kültürel ve medeniyet değerlerine bağlı nesiller oluşturmaktır.” dedi.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.
Başa dön tuşu
canlı casino siteleri
Konya Haber - Sa癟 Ekimi Fiyatlar覺 -