Ekonomi

Birleşim Mühendislik 9 aylık bilançosunu açıkladı  

Isıtma-soğutma faaliyetlerindeki inovatif çözümleriyle nitelikli projelere imza atan Birleşim Mühendislik, 2021 yılının ilk 9 aylık dönemine ilişkin bilançosunu Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirdi. Açıklanan verilere göre, yılın 3. çeyreğinde 47.686.569 TL net kâr elde eden şirketin 9 aylık toplam net kârı geçen yılın aynı dönemine göre %113,57 oranında yükseldi.

Deneyimli mühendis ve idari personel kadrosuyla inşaat sektöründe birçok başarılı projeye imza atan Birleşim Mühendislik halka arz süreci sonrası yılın 3.çeyreğine ilişkin bilanço rakamlarını duyurdu. Şirketin finansal faaliyet raporuna göre geçen yılın aynı dönemine göre hasılat %1,18 oranında artarak 411.379.242 TL’ye yükseltti.

2021 yılı içerisinde ilk 9 aylık dönemde bünyesine 12 yeni projeyi katan Birleşim Mühendislik hasılatta yaşadığı artış sonucu geçen yılın aynı dönemine göre brüt kârını % 68,53 oranında artırarak 50.141.439 TL’den 84.501.218 TL’ye yükseltti.

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan Birleşim Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Altan “Bu yıl itibari ile hedeflerimizi gerçekleştirdiğimizi söyleyebiliriz. Geçen seneden bu zamana yılsonuna kadar yüzde 15-20 büyüme beklentisi içerisindeyiz. Baktığımız zaman hali hazırda ihalede olan işler, bundan sonraki inşaat piyasalarındaki hareketlilik, yeni yatırımların gelmesi özellikle endüstriyel tesislerin sistem içerisine girmesi ile beklentimiz, bu noktada elektromekanik taahhüt sistemi olarak çok yüksek seviyede” dedi.

Hibya Haber Ajansı

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı