Gündem

BİST100 endeksi

Geçtiğimiz hafta Fed tutanaklarına yansıyan varlık alımlarının azaltılmasına yönelik anlaşmazlık piyasaları tedirgin ederken, delta varyantına kaynaklı coronavirüs sayılarının artması da paniğe neden oldu.

BİST100 endeksi tarafı da geçen hafta küresel piyasalara paralel satış ağırlıklı seyir izledi. Delta varyantı baskılarının yanı sıra FOMC Tutanaklarında tahvil alım programları ile oluşan anlaşmazlık piyasaları baskıladı. Endeksin 1.433 desteğini görüp dönmesi, 1.450 seviyesi direncinin üzerinde kalma olasılığını artırdı. Cuma günü hafif satıcılı güne başlayan endeks gün sonunda gelen alımlar ve Dolar / TL’deki geri çekilmenin de etkisiyle pozitif seyirde tamamladı. 60 g HO’nun geçtiği 1.415 seviyesinin üzerinde kalındıkça pozitif görüşümüzü koruyor, 1.500 seviyesini kısa vadeli hedef olarak görüyoruz. 1.430 destek seviyesinin kırılması ise mevcut trendin bozulma ihtimalini arttıracaktır. Piyasalar bu hafta Öncü PMI verilerine ve Jackson Hole Sempozyumu’na odaklanacak. Sempozyumda Powell’ın açıklamaları dikkatle takip edilecek.

Kaynak İnfo Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı