Gündem

BİST100 endeksi

Rusya – Ukrayna delegeleri geçtiğimiz gün Belarus’ta ikinci toplantısını gerçekleştirdi. Yaklaşık 2,5 saat süren görüşme sonrasında Ukrayna heyeti ‘Beklediğimizi bulamadık’ açıklamasını yaparken, taraflar üçüncü müzakere konusunda anlaştı. Üçüncü görüşmenin tarihinin ve saatinin duyurulmayacağı da belirtildi.

Rusya – Ukrayna gerginliği Zaporijya Nükleer Santrali sahasında da sıçradı. Dünyanın en büyük 10 nükleer santralinden biri olan Zaporijya Nükleer Santrali etrafında çatışmalar sonucunda yangın çıktığı bildirildi. ABD Başkanı Biden o bölgede ateşkes çağrısında bulundu. Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy bu bölgedeki saldırının Avrupa’nın sonu olabileceğini söyledi.  

Fed Başkanı Powell’ın hafta içi yaptığı konuşmada belirsizlikleri ortadan kaldırıp ‘Mart ayında faiz artırım’ mesajı vermesi sonrasında gözler ABD enflasyon verisine çevrildi. Son 40 yılın en yüksek enflasyon verisi açıklanan ABD’de faiz kararı öncesindeki en önemli data enflasyon olarak ön plana çıkıyor. ABD’de faiz artırım hızının artacağı kararı enflasyon ve omicron varantı kaynaklı gelişmeler nedeniyle olduğu daha önceki toplantılarda açıklanmıştı. Yurt içinde gözler İşsizlik Oranı ve Piyasa Katılımcıları anketinde olacak. Piyasalar Rusya – Ukrayna krizini yakından takip edecek.

Kaynak İnfo Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu