Sponsorlu Bağlantılar

Bodyspace Nedir?

Bodyspace Nedir?

Avrupa birliğinde üretilmiş olan ve yüksek teknolojiye sahip zayıflama cihazına bodyshape denir. Sıkılaşma ve incelme amacıyla kullanılan bir zayıflama cihazıdır. Sahip olduğu teknoloji sayesinde kasların gücünü arttırarak aynı zamanda kilo vermeye de son derece yardımcı bir cihaz olarak kişilerin istedikleri vücut tiplerine kavuşmasına yardım etmektedirler. Tercih edilme sebepleri arasında genel olarak spor salonuna gidemeyen kişilerin kolaylıkla vücut şekillerine sahip olmalarına yardımcı olmaktır.

Bodyspace Nasıl Yapılır?

Bodyshape kilo vermeye yardımcı olurken aynı zamanda kasları güçlendiren teknolojik bir cihazdır. Spor salonuna gitmeye vakti olmayan kişilerin tercih ettiği son teknoloji ile üretilmiş bir zayıflama cihazı olarak kullanılmaktadır. Üretilme amacı sıkılaşma ve incelmedir. Avrupa birliğinde üretilen cihaz kızıl ötesi ışın ve vakum teknolojisi kullanılarak kişilerde istenen vücut şeklini elde etmeye kolaylıkla yardımcı olmaktadır. Kas ve bağ dokularını güçlendirirken aynı zamanda cildin düzelmesine de yardımcı olmaktadır.

Bodyspace Cihaz Fiyatları

Zayıflamaya yardımcı olmak amacıyla üretilmiş olan bodyshape zayıflama cihazı için iyi araştırma yapmak ve güvenilir bir internet sitesinden satın almak önemlidir. Hangi amaç için kullanılacak ise o amaca hizmet etmesi fayda sağlamak amacıyla önemli olduğu için mutlaka maliyete bakmadan önce kişilerin ihtiyaçlarına yönelik olmasına dikkat etmek gereklidir. İçerisindeki özellikleri dışında ek bir özellik istenmesi halinde maliyetin değişeceği göz önünde bulundurularak ön araştırma yapmak faydalı olacaktır.

Kum Saati Vücut Nedir?

Vücut ölçüleri eşit ve kusursuz olan kişiler kum saati şekline sahiptir. Kum saati vücut ölçüleri genel olarak 90-60-90 olarak kabul edilir ve kilo alsalar dahi mükemmel bir vücut yapısına sahiptirler. Göğüs ve kalçaları eşit, belin ise incecik olduğu bir vücut şekline sahip kişilerdir. Belden oturtmalı kıyafetler, düşük bel pantolon ve dar kıyafetlerin son derece yakıştığı bu kişiler model gibi kusursuz bir vücut yapısına hakimdirler ve bulundukları her ortamda ilgi çekerler. Simetrik omuzlar ve dolgun göğüslere sahiptirler. Kum saati görüntüye sahip olmak ve formu kaybetmemek için sırt kaslarını kuvvetlendirmek, kardiyo, koşma, yüzme gibi egzersizleri tercih etmek önemlidir. Spor yapmamak ve diyet programlarına dikkat etmemek halinde formlarını kolaylıkla kaybederler.

Armut Vücut Tipi Nasıl Yapılır?

Armut vücut tipi dar omuzları olan ve kavisli bir bel yapısına sahip olan kişilerde görülmektedir. Bu kişilerin üst bölgesi alt kısma göre daha ince bir yapıdadır. Bu kişiler bisiklete binmenin dışında olan aktiviteleri yapabilirler. Bisiklete binmek geniş olan kalçaları daha genişleteceği için bu aktivite dışında yürüyüş ve koşu egzersizlerini programlarına dahil etmelidir. Yavaş ve tempolu olan koşu vücudu şekillendirmeye en yardımcı aktivitedir. Kardiyo programları yanı sıra basit pilates hareketleri kalça ve baseni çalıştıracaktır. Armut şekline sahip olabilmek ve bu tip vücuda kavuşmak için basit pilates hareketleri yanı sıra üst vücut çalıştırmak amacıyla şınav ve hafif ağırlık da çalışmak etkili yollar arasında yer alır.

Elma Tipi Vücut Yöntemleri

Elma tipi vücut ölçülerine sahip olan kişilerin genel olarak üst bölgeleri alt vücutlarına göre daha kalındır. Bel kıvrımları yoktur ve bacakları olması gerekenden daha incedir. Bu elma tipi vücut şekline kavuşmak için farklı yöntemler denenmektedir ve en etkili olanı pilatestir. Pilates ile kasları güçlendirirken aynı zamanda eklemlere de özenle davranmak için en idealidir.  Bu spor ile bel kıvrımlarını arttırırken yağ oluşumunu da engellemeye yardımcı olunur. Pilates yanı sıra yüzme ve bisiklet gibi aktiviteler tercih edilerek yağ oluşumunu engellemek, kasları güçlendirmek ve alt vücut bölgesini kuvvetlendirmek mümkün olmaktadır.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı