Spor

Bursa İnegöllü dağcılar Ağrı’ya tırmandı

BURSA (İGFA) – İnegöl Belediye Spor Kulübünde 2023 yılı dağcılık eğitimleri alan sporcular ile Bursa atletizm sporcularından oluşan 15 kişilik ekip, Ağrı Dağı faaliyeti gerçekleştirdi. İnegöl Belediyespor kulüp antrenörü ve aynı zamanda dağ mihmandarı Bülent Aktaş rehberliğinde gerçekleştirilen Ağrı Dağı zirve faaliyetinde dağcılar bir günde 26 derece sıcaklıktan -10 dereceye tırmandı.

Yüksek irtifa hastalığı ile mücadele eden tarafbetgiris.info sporcular, başarılı bir faaliyet gerçekleştirerek zirvede İnegöl Belediyespor flamasını açmayı başardı. 3 bin 200 rakımda ilk kampını atan ekip, 4 bin 200 rakımda 2. Kamp sonrası gece saat 01.30’da zirve yoluna çıktı.

Sabah saat 7.30’da 5 bin 137 metrede zirveye ulaşan ekip, tişörtlerle çıktığı yolculuğu mont ve kışlık kıyafetlerle tamamladı.

Zirveye ulaşılmasının ardından yeniden 4200 kampına dönen ekip, biraz dinlendikten sonra 3 bin 200 kampına hareket etti. Orada da verilen mola sonrası sabah Doğubayazıt’a inerek faaliyet sonlandırıldı.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.
Başa dön tuşu
canlı casino siteleri
Konya Haber - Sa癟 Ekimi Fiyatlar覺 -