Gündem

Bursa Yıldırım’ın gençlik yatırımlarına iki ödül birden

Bursa’da Yıldırım Belediyesi’nin gençlik yatırımları, AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından düzenlenen Gençlik ve Yerel Yönetimler Yarışmasında ‘Fiziki Belediyecilik Yatırımları’ ve ‘Genç Belediye Özel Ödülü’ne layık görüldü.

Haber Giriş Tarihi: 09.10.2022 13:33

Haber Güncellenme Tarihi: 09.10.2022 13:33

BURSA (İGFA) – AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı’nın yerel yönetimler arasında bu yıl 2’ncisini düzenlediği ‘Gençlik ve Yerel Yönetimler’ yarışması sonuçları Ankara Millet Bahçesi’ndeki ‘Tam Bana Göre Festival’de açıklandı.

Geçtiğimiz yıl ‘Fiziki Belediyecilik Yatırımları’ dalında Mümine Şeremet Uyumayan Kütüphanesi, Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi ve Yıldırım Sosyal İnovasyon ve Girişimcilik Merkezi projeleriyle ödül alan Yıldırım Belediyesi, bu yıl Mimar Sinan Uyumayan Kütüphanesi yatırımıyla yarışmaya katılarak yine ‘Fiziki Belediyecilik Yatırımları’ dalında ödül alırken ilçede gerçekleştirilen vizyon kültür, sanat ve gençlik çalışmalarından dolayı ‘Genç Belediye Özel Ödülü’ne layık görüldü. Ödülü AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki’nin elinden alan Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, bu ödülü Yıldırımlı gençler adına aldığını ifade ederek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın desteği ile Yıldırım’da gençlik yatırımlarını artırarak devam ettireceklerini söyledi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki, Yılmaz’ın başarılarının devamını diledi ve standı ziyaret eden vatandaşlara kestane şekeri ikramında bulundu.

Gençlerin 4 gün boyunca Ankara Başkent Millet Bahçesi’nde düzenlenen ‘Tam Bana Göre Festival’de konserlerden özel konferanslara, söyleşilerden imza etkinliklerine kadar birçok etkinliğe katılma ve eğlenme fırsatı bulduğu organizasyonda Yıldırım Belediyesi; Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Prof. Dr. Zakir Avşar ve Doç. Dr. Enes Bayraklı ‘Modern Dünyayı Anlamak’, Doç. Dr. Muhammed Enes Kala  ‘Bilgi Bizim Neyimiz Olur’, Gri Koç Gökhan Müftüoğlu ‘Griden Beyaza Başarı’, Merve Gülcemal ‘Biz de Bir Zamanlar Gençtik’, Dr. Rukiye Karaköse ‘Öz güven ve Öz Saygı Nasıl Kazanılır’ söyleşileriyle katkı sağladı ve Erguvan Halk Dansları Topluluğumuz gösterileriyle festivale renk kattı.

BULUŞMA NOKTASI OLDU

Yıldırım’ın modern, donanımlı 2’nci kütüphanesini hizmete açmaya hazırlandıklarını belirten Başkan Oktay, Yılmaz Mimar Sinan Uyumayan Kütüphanesi’ni Ekim ayı içerisinde açılacağını ifade etti.

Şehrin kitap okuma oranını artırmak, bilgiye ulaşımı kolaylaştırmak ve öğrencilerin ferah bir ortamda ders çalışmasına katkı sunmak amacıyla hizmete sunulan Mimar Sinan Kütüphanesi’nin bünyesinde; 10 bin eserlik bir koleksiyonun yanı sıra 202 kişilik çalışma alanı, bilgisayar araştırma salonu, toplantı salonunu bulunduğunu aktaran Başkan Yılmaz, “900 metrekarelik bir alana kazandırdığımız kütüphanemizde klasik kütüphanecilik hizmetlerinin yanında, konferanslar, atölyeler, söyleşiler ve sergiler düzenleyerek kültürel bir kompleks olarak da hizmet verecektir. Yetişkin kütüphanesi haricinde küçük okurlarımıza özgün, bağımsız alanda modern ve konforlu dizaynıyla kazandıracağımız ‘Çocuk Kütüphanesi’ de 5 bin eserlik koleksiyonu ve çocuklar için planlanan atölye programlarıyla hizmet verecektir. Bunun yanı sıra gün boyu kütüphanelerimizi kullanan kitapseverlere ücretsiz çorba ve çay ikramlarımız olacaktır. Geleceğimiz ve gençlerimiz için bu önemli eserin Yıldırım ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Yıldırım Belediyesi’nin gençlik projelerinin sergilendiği stantta, ilçede yaşayan gençlere yönelik yapılan kültür, sanat, spor ve istihdam hizmetleri anlatıldı. Bunun yanı sıra Yıldırım Belediyesi yayınlarından çıkan kitaplar, kestane şekeri ve ‘Yıldırım’da Genç Olmak’ broşürü de genç misafirlere hediye edildi.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
canlı casino siteleri
Konya Haber - Sa癟 Ekimi Fiyatlar覺 -