Sağlık

Burun Estetiği Ameliyatları İle Başka Operasyonları Aynı Anda Yapmak Mümkün Müdür?

Konka adı verilen burun eti yapıları burundan solunmakta olan havanın ısıtılması ve nemlendirilmesini sağlamaktadır. Burun etinin büyümesi olayı konka hipertrofisi olarak adlandırılmakta olup halk arasında septum eğriliği ya da geniz eti gibi rahatsızlıklar ile de karıştırılabilmektedir. Burun etleri, burun boşluğunda önden arkaya doğru yan duvarlar ile üç sıra halinde bulunmaktadır. Söz konusu yapıların özellikle alt kısımlarında bulunanları genel olarak alerjik reaksiyonlardan ya da septum eğriliklerine sekonder nedenlerden büyüme gösterebilmektedir.

Septum eğriliği, burun eti gibi burun tıkanıklıklarına ilişkin rahatsızlıklarının da burun estetiğirinoplasti sırasında eş zamanlı olarak düzeltilebilmesi mümkündür. Burun estetiğine ilişkin burun ameliyatı ile birlikte kepçe kulak ve benzeri diğer yüz estetiğine ilişkin operasyonların beraber yapılması, uzman doktorun tercihi ve kişinin durumuna göre değişiklik gösterebilmektedir. Türkiye, burun yapısı itibariyle Pers burun yapısı ailesine yakın bir konumdadır. Genel olarak şikâyetler ve istenilen değişikliklerin kemerli burun üzerine geldiği görülmektedir. kemerli buruna sahip kişilerde burnun kemerini oluşturan kıkırdaktaki ve kemikteki fazlalığın törpülenmesinin ya da çıkarılmasının ardından teknik anlamda çatı denilen kısım açılmış ise, çatıyı kapatmak için burun keskiler, piezo elektrik sistemler ya da motorlu testereler ile kırılarak tekrar kapatılmaktadır.

Son dönemlerde, uygun burun kemer yüksekliğine sahip kişilerde kemer törpülenme işlemi yapılmadan burun yüksekliğinin komple azaltıldığı teknikler ile de kemerli burunların düzeltilebildiği görülmektedir. istanbulun burun estetiği uzmanı olarak bir çok tecrübeli ve uzman yerler bulunmakta olup, kişiler kendileri ve sağlığı için uzman kişiler ve yerler ile anlaşmalıdır. Aksi halde merdiven altı estetik operasyonlarının yapıldığı, tecrübesiz ve uzman olmayan ellerde yapılan estetik operasyonlarından istenilen verim elde edilemeyecek ayrıca kişinin sağlığı da tehdit edilmiş olacaktır. Ek olarak, önceden yapılmış burun estetiği ameliyatlarından kötü sonuçlar elde edilmiş ise, söz konusu kötü sonuçları düzeltmek adına revizyon rinoplasti yapılması da mümkündür.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı