Sponsorlu Bağlantılar

Burun Estetiği

Burun Estetiği

Burun insan yüzünde ifadeleri ve güzelliği etkileyen en önemli unsur olarak bulunmaktadır. Burunda meydana gelen problemler ve şekil bozukluklar doğuştan ya da sonradan olabilir. Bu gibi durumlarda meydana gelmiş olan şekil bozukluklarını gidermek için en önemli operasyonlar Ankara burun estetiği uygulamalarıdır. Cerrahi olarak ameliyatla yapılabileceği gibi ameliyatsız bir şekilde de kişilerin durumlarına göre gerçekleştirilebilir. Son yıllarda ve gelişen teknoloji sayesinde en sık tercih edilen estetik müdahaleler arasında yer almaktadır. Burundaki şekil bozukluklarının yanı sıra başka bir problem olup olmadığıyla ilgili gerekli muayeneler yapıldıktan sonra uygulama ile kombin başka operasyonlarda güvenle yapılabilir.

Burun Estetiği Kimlere Yapılır?

Burun için yapılan operasyonlar ve estetik uygulamalarda şekil bozukluğunun bulunması önemlidir. Şekil bozukluğu, asimetrik bir görünüm, nefes alamama, küçük ya da büyük olma gibi sağlık sorunları beraberinde estetik problemler olan sorunların bulunduğu kişilerde erkek ya da kadın fark etmeden güvenle uygulama yapılabilir. Uzman bir hekim tarafından gerçekleştirilmesi gereken operasyonlarda önemli olan hastanın durumunun doğru değerlendirilerek operasyona uygunluğunun tespit edilmesidir.

Burun Estetiği Fiyatları

Estetik müdahalelerde önemli olan kişiler için tercih edilecek yöntemdir. Açık ya da kapalı olarak gerçekleştirilen burun operasyonları fiyatlarda da değişiklik yaşanmasına neden olmaktadır. Operasyonun nasıl olması gerektiği, uzman hekim deneyimi, uygulamanın yapılacağı merkezin özel olup olmadığı, malzeme ve cihazların kalitesi gibi durumlar operasyonun maliyetlerini etkileyen durumlardır. Uygulama öncesinde muayene sonrasında mutlaka detaylı bilgi alınması önem taşımaktadır.

Lipodem Nedir?

Halk arasında bacaklarda kalınlaşma olarak bilinen ve bacakların olması gerekenden daha kalın görülerek cilt altı yağ dokularının fazla olması şeklinde kendini gösteren bir rahatsızlıktır. Ankara lipodem özellikle erkeklerde görülmeden kadınlarda görülen bir kadın hastalığıdır. Aşırı hassas ve ağrılı bir şekilde meydana gelen, bacaklarda her ikisinde de görülen bir kalınlaşma hastalığıdır. Ödemden ayırt edilmesi gereken noktada ödem olan bacak dokunulduğunda çöker ama bu tarz kalınlaşma yaşayan hastalarda çökme meydana gelmez.

Lipodem Nasıl Yapılır?

Tedavisi mümkün olan bir rahatsızlık olup kişilerin bacaklarında cilt altında oluşan fazla yağ dokularının alınmasıyla çözüm bulunmaktadır. En etkili tedavi yöntemi ise liposuction operasyonlarıyla fazla yağın alınarak vücuttan uzaklaştırılması işlemidir. Özel damar koruyucu liposuction uygulaması yapılarak genel anestezi altında cerrahi bir şekilde gerçekleşmektedir. Hasta işlem sonrasında varis çorabı giydirilerek konforlu bir şekilde taburcu edilebilir.

Vaser Liposuction Nasıl Uygulanır?

Vücut şekillendirme noktasında günümüz teknolojisi sayesinde en çok tercih edilen estetik uygulamalar arasında yer almaktadır. Ankara vaser liposuction operasyonları bölgesel yağlanmanın yaşandığı bölgelerde işlem uygulanmasıyla bölgeye kanüller açılarak yağların alınması uygulamasıdır. Klasik olan liposuction yönteminden ayıran özelliği uygulama öncesinde ses dalgaları yardımıyla bölgede bulunan yağların akışkan hale getirilmesi sağlanır. Böylece klasik yöntemden daha kolay yağ alım işlemi gerçekleştirilmektedir. Gelişen teknoloji sayesinde konforlu bir şekilde gerçekleşen operasyon günümüzde sıklıkla özellikle kadınlarda başarılı bir şekilde uygulanmaktadır.

Vaser Liposuction Fiyatları

Maliyetler genel olarak uygulama yapılacak olan bölgeye ve uygulamayı yapacak olan cerrahın deneyimine bağlı olarak değişkenlik gösterecektir. Bu gibi durumlardan kaynaklı olarak operasyon maliyetlerinin önceden bilinmesinde muayene sırasında fayda vardır. Kişilerin beklentileri doğrultusunda yapılacak olan operasyona ek olarak kombin yapılacak ameliyatlar söz konusu olduğunda operasyon maliyetleri artacaktır. Muayene sırasında uzman hekimle beklentiler doğru bir şekilde aktarılmalı ve detaylı bilgi alınması önemlidir. Maliyetlerin öğrenilmesi ve operasyon süreci hakkında doğru bilgi alımı sağlanması operasyon sonrasında mağduriyet yaşanmasının önüne geçmektedir.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı