Sponsorlu Bağlantılar

Büyü Nedir?

Büyü Nedir?

Büyüler, insanların farklı amaçlarını sağlamak adına başkalarına zarar verebildikleri, kötülük barındıran ve dinler tarafından yasaklanan uygulamalar olarak tanımlanabilirler. Büyü yapımının tarihi insanlığın ilk dönemlerine kadar uzanır. Bu nedenle kimin ne zaman yapmaya başladığı veya nereden çıktığı ile ilgili net bir bilgi bulunması mümkün değildir.

Büyülerin Amaçları

İnsanlar bitmek bilmeyen istek ve arzulara sahiplerdir. Bu nedenle büyülerin yapılmasında da pek çok amacın bulunduğu görülmektedir. Özellikle evliliğinde sorun yaşayanların birbirlerine olan sevgilerini arttırmak adına yaptırdıkları büyüler ve kıskanılan evliliklerin bozulmasına yönelik yapılan büyüler en sık karşılaşılanlardır. Bununla beraber platonik aşk yaşayanların, sevgisini karşılıksız bırakan kişileri kendine aşık etme çabaları nedeniyle büyüye başvurmaları da çokça rastlanan büyülerdendir. Ticaret veya hayvancılık alanlarında da insanların büyü yapmaya başvurdukları görülür. Buradaki amaç ticari gelirleri arttırmak veya rakibine zarar vermek, hayvancılıkta da yavru sayısını arttırmak veya rakibin hayvanlarının sütünü kesmektir. Ayrıca evlenememişlerin kısmetini kapama, kısırlık oluşturma veya hastalığa sebebiyet verme gibi amaçların gerçekleşmesi isteği nedeniyle de büyü yaptıranlar mevcuttur.

Belirtileri Nasıl Olur?

Büyüler, etkisi altına aldığı kişide kısa sürede bazı belirtileri ortaya çıkarabilirler. Bunlar dışarıdan kolayca fark edilebilse de etki altındaki kişi tarafından bunlar hayatın doğal akışı ile bağdaştırılabilir. Ruhsal ve fiziksel açıdan pek çok sorun yaratabilir ve akli dengenin bozulmasına bile sebep verebilirler. Özellikle yolunda giden yaşamlarda bir anda yaşanan değişimler büyü yapıldığının en önemli belirtileri arasındadır. Bu durum eşin veya sevgilinin ayrılması, zenginliğin kaybedilmesi veya işin kaybedilmesi gibi şekillerde ortaya çıkabilir. Ruhsal olarak yaşadığı düşüşe bağlı olarak gaipten sesler duyma veya takip edildiğini düşünme gibi paranoyak düşünceler de görülebilir. Bu durum yardımla tedavi edilebilse de müdahale edilmediği halde ciddi akıl problemlerine neden olabilir.

Büyüler Nasıl Bozulurlar?

Büyülerin bozulma işlemleri, yapılmalarına göre oldukça zor olan çalışmalardır. Ancak uzmanlar tarafından bozulamayacak büyü olmadığı, sadece bozması daha zor olan büyülerin olduğu söylenmektedir. Büyü bozma işlemi oldukça dikkat ve tecrübe gerektirir. Bundan dolayı da işinin ehli ve güvenilir bir medyumun yardımının alınması gerekir. Bazen kişilerin kendi kendine büyü bozma arayışına girdikleri görülmektedir. Etrafta dolaşan veya internette yer alan bilgilerin çoğu gerçek dışıdır ve bunlar uygulanmamalılardır. Çünkü medyumların büyü bozma hakkında bildikleri kendilerine özel olarak kalır ve paylaşılmaz. Bu nedenle en önemli konu bu uzmanlığa sahip bir medyumun bulunmasıdır.

Büyülere ve Papaz Büyüsü, Geri Getirme Büyüsü gibi büyü türlerine dair merak ettiklerinize web sitemizden ulaşabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı