Sponsorlu Bağlantılar

Büyü Nedir?

Büyü Nedir?

Büyü, kelime anlamı olarak doğanın kaidelerine aykırı sonuçlara ulaşmak amacıyla başvurulan gizli yöntem olarak tanımlanabilir. Bütün dinlerce kötü bir yöntem olarak görülmüştür ve yasaklanmıştır. Bizim dinimizde de büyü yaptırılması günah kabul edilir ve yapana veya yaptırana lanet okunur. Tarihi ise insanlığın ilk dönemlerine kadar uzansa da kim tarafından ne zaman yapıldığı hakkında net bir bilgi mevcut değildir.

Kişiler Hangi Amaçlarla Büyü Yaptırırlar?

İnsanlar artık pek çok konuda çıkar sağlamak adına büyü yaptırmaya başvurabiliyorlar ve karşılarındakilere zarar verebiliyorlar. Karşı tarafı kendine aşık etme amacıyla platonik aşk besleyenlerin büyü yaptırmaları en çok karşılaşılan durumlar arasındadır. Kıskanılan evliliklerin dağılmasını amaçlayan veya eşler arasındaki bağlılığın artmasını amaçlayan büyüler de yaptırılmaktadır. Bunun yanı sıra henüz evlenememiş kişilerin kısmetini kapamak, kişiyi kötü bir hale düşürmek veya kısırlığa sebep olmak gibi amaçlar uğruna da büyüler yapılabiliyor. Ticaret uğraşısı olanların gelirlerini arttırmak için yaptırdıkları büyüler bulunduğu gibi rakiplerinin zarar görmesi adına büyü yaptıranlar da mevcuttur. Aynı zamanda hayvanları bulunanların yavru sayısını arttırmak için yaptıkları büyülerin yanı sıra hayvanların sütten kesilmesini sağlamak amacıyla da büyü yaptıranlar olduğu görülür. Bakıldığı üzere çoğu büyülerde kişiler kendi çıkarları adına başkalarına zarar vermektedirler. Eşler arası bağlığı arttırmak, gelir sağlamak veya hayvanların yavru sayısını arttırmak gibi büyüler bunlardan ayırılıyor gibi gözükse de büyünün iyisi kötüsü olmayacağından dolayı bunlar da günahtır.

Büyü Yapıldığı Nasıl Anlaşılır?

Büyüler, yapıldığı kişilerde ruhsal veya fiziksel olmak üzere farklı şekilde etki gösterebilirler. Göğüste ağrı ve nefes darlığı gibi sağlık sorunlarına sebebiyet verebilirler ve buna bağlı olarak uyku sorunları oluşturabilirler. Ayrıca kabus görmelerde artış yaşanmasını sağlayabilirler. Büyüye maruz kalan kişilerin rüyalarında, başta sıkça kedi ve köpek olmak üzere bazı hayvanları gördükleri gözlemlenmiştir. Bunun yanı sıra paranoya halinin oluşması da büyü yapılan kişi de görülen durumlardandır. Bu kişiler gaipten sesler duyabilir veya gölgesi onu takip ediyormuş gibi bir hisse kapılabilirler.

Büyü Bozma Nasıl Yapılır?

Büyü bozma işlemi uzmanlık isteyen bir alandır ve büyünün yapılmasına göre daha zor olan bir işlemdir. Bu nedenle kişinin kendi kendine büyü bozma çabasına girmemesi gerekmektedir. İnternette dolaşan veya çevreden duyulan bilgiler ışığında yapılan büyü bozma çalışmaları ciddi sorunlara yol açabilmektedir. Bu sebepten dolayı büyü bozma işlemi için işinin ehli olan ve bilgi birikimi yüksek bir medyumun yardımı alınmalıdır.

Büyü ile ilgili merak edilenlere ve Papaz Büyüsü ve Geri Getirme Büyüsü gibi büyü türleri hakkında bilgilere web sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı