Sponsorlu Bağlantılar

Çene Dolgusu Nedir?

Çene Dolgusu Nedir?

Çene dolgusu fiyatları oldukça merak edilen bir konu olsa da öncelikle çene dolgusunun ne olduğunu bilmekte fayda olacaktır. Çene dolgusu, çene büyütme ve çene hattı büyütme işlemleri için cerrahi müdahale gerektirmeyen iyi bir alternatiftir.

Daha geniş, düz ve estetik duran çene için tercih edilebilir. Çift çene görünümünü azaltmak, hatta çenenin daha dar görünmesini sağlamak için yüz ve boyun arasında daha fazla tanım oluşturabilir. Bu nedenle de kullanılan dolgu çeşidine göre de çene dolgusu fiyatları belirlenebilir.

Çene Dolgusu Nasıl Yapılır?

Çene dolgusu, çene ve bu bölgede bulunan alt çene çizgisine belirginlik kazandırmak isteyen kişiler için yapılan bir işlemdir. Dermal dolgular, hem doğal hem de sentetik malzemelerden yapılır.  Çizgileri doldurmak ve kırışıklıkları düzeltmek için yüz bölgelerine enjekte edilir. Dolgu malzemesi alt çene hattını güçlendirebilir, profili dengeleyebilir ve çeneyi büyütebilir.

Bazı dolgular diğerlerinden daha uzun sürer. Örneğin, sentetik dolgular kanıtlanmış, uzun süreli tedavilerdir. Hyaluronik asit (HA) dolgu maddeleri gibi diğer dolgu malzemeleri zamanla vücuda emilir ve zaman zaman tekrarlanmalıdır. Dolguyu enjekte ederken oturmanıza izin verilecek ve hareketsiz kalmanız istenecektir. İşlem sırasında, çenenize ve çene hattınıza birden fazla enjeksiyon işlemi yapılır.

Dudak Dolgusu Öncesi için Bilinmesi Gerekenler

Dudak dolgusu fiyatları dudaklarınıza işlem yaptırmadan önce dikkat edilen en önemli hususlardandır. Ayrıca fiyat faktörü ise pek çok değişkene bağlıdır. Yapılan coğrafi bölge, sağlık kuruluşu ya da işlemi yapan uzman bu konuda belirleyici olmaktadır. Bunun yanı sıra ise dudak dolgusu yaptırmadan önce bilmeniz gereken durumlar olacaktır. Bunlar ise;

  • Dudak enjeksiyonlarında herkese uyan tek bir yaklaşım yoktur. Yalnızca üst dudağı, yalnızca alt dudağı doldurabilir veya dolguyu merkez alana odaklayabilirsiniz.
  • Dudak dolgusu konusunda oldukça deneyimli uzmanları arayın.
  • Artık dudak enjeksiyonu yaptırmak istemiyorsanız dudaklarınız sarkmayacaktır. Enjeksiyonu bıraktığınızda dudaklarınız normal haline dönecektir.
  • Hyaluronik Asit dolgular yaklaşık dört ila altı ay sürer. Bazı insanların vücutları dolguyu daha hızlı metabolize ederken diğerlerinde daha uzun süre kalabilir.

Dudak Dolgusu Fiyatları

Dudak dolgusu fiyatları uygulanan işleme göre belirlenir. Fiyat faktörünü etkileyen pek çok unsur bulunmaktadır. Ameliyatsız dudak büyütme, görünümünüzü güzelleştirmenin kolay bir yoludur. Maliyet, enjekte edilen dolgu maddesinin miktarına ve çoğu zaman uygulayan uzmana göre de değişiklik gösterir. Hyaluronik asit zamanla vücudunuz tarafından metabolize edildiği için kalıcı değildir.

Soğuk Lipoliz Nedir ve Nasıl Yapılır?

Soğuk Lipoliz fiyatları ile ilgili detaya inmeden önceden ne anlamına geldiğine bakılacak olursa; vücuttaki yağ alanlarını gidermek için kozmetik bir tedavidir. invaziv değildir, yani ameliyat, kesikler veya anestezi içermez, bu nedenle liposuction’dan daha az risk taşır. Prosedür çoğunlukla güvenlidir. Cerrahi olmayan yağ azaltma ve vücut şekillendirme için oldukça etkili bir yöntemdir. Soğuk, yağ hücrelerini yaptığı gibi diğer hücrelere zarar vermez ve bu nedenle cilde veya altta yatan dokuya zarar vermez.

Soğuk Lipoliz Ne kadar?

İşlem sırasında, uzman yağ dokusunun üstündeki cildi, yağ hücrelerini soğutan bir aplikatöre çeker. Soğuk hava bölgeyi uyuşturur ve bazı insanlar bir soğuma hissi hissettiğini söyleyebilir. İşlem yaklaşık bir saat sürer. Deride veya dokuda herhangi bir hasar olmadığı için iyileşme süresi yoktur. İşlemin gerçekleşmesinden sonra yağların çıkması 4 ila 6 ay arasında sürer. Ayrıca bu işlem sonrasında yağlarda azalma gerçekleşir. Soğuk lipoliz fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için uzmanınız le görüşmelisiniz.

 

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı