Gündem

CHP’li Bayraktutan: Artvin Yusufeli’de ceberut değil, devlet baba yüzünü göstersin

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, “Yusufeli’nde oturanlara hak çıkmadı, Yusufeli’nde ikamet etmeyenlere hak sahipliği çıktı” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 12.10.2022 16:07

Haber Güncellenme Tarihi: 12.10.2022 16:07

ANKARA (İGFA) – CHP’li Bayraktutan, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Artvin’in Yusufeli ilçesinin yeni yerleşim alanlarına taşınmaya başladığını anımsatarak, taşınma sürecinde yaşanan mağduriyetlere değindi.

Baraj yapılacak yerlerde sakinlerin fikirlerinin alınması gerektiğini belirten Bayraktutan, Yusufeli’nde taşınma sürecinde yetkililerin her konuda emrivaki yaptığını öne sürdü.

Yusufeli’nde kurulan yeni yerleşim yerinde esnafla alakalı ciddi mağduriyetlerin olduğunu aktaran Bayraktutan, “148 esnafa hak sahipliği çıkmadı. Evlere ilişkin de mağduriyetler var. Yusufeli’nde oturanlara hak çıkmadı, Yusufeli’nde ikamet etmeyenlere hak sahipliği çıktı. Anlaşılmayan bir çiftte standartla karşı karşıya kaldık.” ifadelerini kullandı.

Bayraktutan, yeni yerleşim yerinde yolların, altyapının tamamlanmadığını ve sorunların yaşandığını dile getirdi.

Devletin yeni yerleşim yerini tam ve eksiksiz yaptıktan sonra vatandaşların taşınmasını istemesi gerektiğini belirten Bayraktutan, “Devlet Yusufeli’nde ceberut yüzünü değil devlet baba yüzünü göstersin, baskı yapmasın, yeni yerleşim yerini de bir an önce tamamlasın.” değerlendirmesini yaptı.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu