Gündem

Çin İnovasyon ve Girişimcilik Fuarı Guangzhou’da açıldı

 Üç gün sürecek olan düzenleme; yapay zekaya, akıllı üretime, enerji tasarrufuna, yeni malzemelere, uzaya ve diğer ileri teknolojilere ve ürünlere odaklanıyor. Bu bağlamda Çin Bilimler Akademisi, 106’sı çevrimdışı olmak üzere, 123 proje sergileniyor.
 
Çin Bilimler Akademisi’nin Ulusal Uzay Bilim Merkezi, yüksek hızlı ve büyük kapasiteli bir DMD uzay ışık modülatörü teşhir etti. Projeden sorumlu Wang Xiaoqing’in açıklamasına göre bu; projektör, baskı makineleri, lazerli basım ve 3D baskı da dahil çok farklı ürün ve alanlarda kullanılabiliyor. 
 
Öte yandan, fuar kapsamında, salgınla mücadele teknolojisine ilişkin olarak, 20 şirketin 70 iş ve ürününün tanıtımı için de bir sergi alanı tahsis edildi.  Bu yıl düzenleyiciler, şimdiye kadar ayrıca 21 çevrimiçi ve çevrimdışı proje yüklenme etkinliği oluşturdu. 10 Eylül’den itibaren 160 proje, iş birliği niyetiyle karşılandı; bunlardan 105 adedi, 654 milyon yuanlık (yaklaşık 96 milyon dolar) tutarla uygulamaya kondu.

Kaynak
Hibya Haber Ajansı

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı