Gündem

Çin, Nepal’de mahallelere “acil oksijen noktaları” inşa ediyor

Çin Yoksulluğu Azaltma Fonu (CFPA) Nepal’in Kovid-19 salgınının yeni dalgasıyla mücadelesine yardım amacıyla dün, ülkenin başkenti Katmandu’da “Acil Mahalli Oksijen Noktası” projesini başlattı. CFPA Nepal Ofisi tarafından yayımlanan basın bildirisinde, fonun yerel hükümetle işbirliği yaparak, salgından ciddi şekilde etkilen Katmandu kenti ile Bagmati ve Mithila eyaletlerindeki 10’dan fazla mahalleye tıbbi donanım yardımı sağlamayı planladığı kaydedildi.

Basın bildirisinde, şu anda Katmandu’daki iki mahalleye oksijen tüpü, kişisel koruyucu ekipman, maske ve sterilizatör gönderildiği belirtildi. CFPA Nepal Ofisi Başkanı Zou Zhiqiang, “Acil Mahalli Oksijen Noktası” projesinin birinci aşamasından sonra mahallelere dezenfektan, gıda paketi ve hijyen kiti dağıtımının da gerçekleştirileceğini ifade etti.

Kaynak: Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı