Gündem

Çin’deki 5G baz istasyonu sayısı 500 bini aştı

Çin Sanayi ve Bilişim Bakanlığı Bilgi Teknolojisi Gelişmeler Departmanı yetkilisi Li Ying, Çin’de şu ana kadar 500 binden fazla 5G baz istasyonu kurulduğunu belirtti. Li Ying, dün yaptığı açıklamada, ülkedeki 5G’yi destekleyen cihaz sayısının 100 milyonu aştığını, 5G uygulamalarının başta sanayi, sağlık, medya ve ulaşım olmak üzere daha geniş alanları kapsadığını kaydetti. 
 
Çinli yetkili, 5G’nin gelişimini hızlandırmak için yüksek nitelikli, ekonomik ve verimli 5G ağının inşasının güçlendirilmesi, 5G uygulamalarının geliştirilmesi ve politik desteklerin artırılarak 5G’nin gelişimi için elverişli koşullar yaratılması gerektiğini söyledi. Li, teknoloji alanındaki Ar-Ge çalışmalarının yoğunlaştırılması, ilgili alanlardaki uluslararası temas ve işbirliğinin de derinleştirilmesi önerilerinde bulundu.

Kaynak Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı