Gündem

Çin’den Kuşak ve Yol ülkelerine 775 milyon doz aşı

Çin Dışişleri Bakanlığı, Çin’in Kuşak ve Yol Aşı İşbirliği Ortaklığı inisiyatifine katılan diğer ülkelere 350 milyon doz aşı tedarik ettiğini açıkladı. Bakanlığın açıklamasında, Çin ile inisiyatife katılan 28 ülke arasında 775 milyon doz aşı için anlaşmaya varıldığı ve şu ana kadar Çin’den diğer ülkelere 350 milyon doz aşı tedarik edildiği bildirildi.

Açıklamada, Çinli şirketlerin bahse konu ülkelerin dördüyle de ortak üretim başlattığı bilgisi yer aldı. Açıklamada ayrıca, Çin’in Kuşak ve Yol güzergahındaki diğer iş birliği ortaklarıyla birlikte aşıların dünya çapında adil şekilde dağıtılmasını ilerletmenin yanı sıra, Kuşak ve Yol ülkeleri ile gelişen ülkelerin aşılara erişimini arttırmak için çaba harcamaya devam edeceği vurgulandı.

Çin, haziran ayında düzenlenen Kuşak ve Yol Asya-Pasifik Bölgesi Uluslararası İşbirliği Üst Düzey Toplantısı’nda, toplantıya katılan diğer 28 ülke ile birlikte Kuşak ve Yol Aşı İşbirliği Ortaklığı inisiyatifini başlatmıştı.

Kaynak: Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı