Gündem

Çinliler mayıs ayında tüm zamanların alışveriş rekorunu kıracak

Salgının önlenmesi ve kontrolü durumunun iyileşmesi ve tüketimin sürekli artmasına paralel olarak, tüketim potansiyelini daha da ortaya çıkarmak amacıyla, Çin Ticaret Bakanlığı, ilgili yerli birimlerle birlikte mayıs ayında ülke genelinde Ulusal Tüketim Teşvik Ayı için bir dizi faaliyet düzenleyecek.

Bu sene 10. yıla giren Tüketim Teşvik Ayı etkinliği, ticaret bakanlığının iç talebi genişletme ve tüketimin istikrarlı bir şekilde büyümesini teşvik etme stratejisini uygulamak için oluşturduğu bir platform olarak biliniyor. Ticaret Bakanlığı Tüketim Teşvik Departmanı Direktörü Zhu Xiaoliang, bu yılki etkinliğin yeni teknoloji ve yeni iş modelinin uygulanması, halka daha somut faydanın sağlanması ve tüketimin daha kolaylaştırılması gibi konulara odaklandığını belirtti.

Teşvik ayında alışveriş festivali de düzenlenecek

Ticaret Bakanlığı E-ticaret Departmanı Direktörü Qian Fangli, bu yıl 260’tan fazla e-ticaret şirketinin seçildiğini ve sayının öncekilere göre çok daha fazla olduğunu söyledi. Qian’a göre, ticaret bakanlığı, İpek Yolu güzergahındaki 20 e-ticaret ortağı ülkeyi festivale katılmaya davet edecek. Bu ülkelerin Çin büyükelçileri ise kendi ülkesinin karakteristik ürünlerini ve turistik yerlerini tanıtmak için tanıtım videosunu kaydedecek.

Öte yandan, İlk Çin Uluslararası Tüketim Malları Fuarı 7-10 Mayıs günlerindeki Hainan eyaletinin Haikou kentinde düzenlenecek. Fuarın hazırlık çalışmaları pürüzsüz gerçekleştiriliyor. Edinilen bilgilere göre, 648 uluslararası şirket ve 800’den fazla Çinli şirket fuara katılacak.

İsviçre, Fransa, Japonya, ABD ve İngiltere gibi ülkelerin uluslararası markaları fuarda 70’den fazla etkinlik düzenleyecek ve yüzlerce yeni ürünü piyasaya sürecek. Shanghai, Fujian, Guangdong ve Tibet dahil 10 bölge yerel butik tanıtım etkinlikleri gerçekleştirecek. İlgili kurumlar, fuarda sergilenen yurt dışı ürünler için bir vergi muafiyeti politikası üzerinde de çalışmalar sürdürüyor.

Kaynak Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı