Ekonomi

Coca-Cola Bottlers Uzbekistan, Ltd’nin satışı

Coca-Cola İçecek A.Ş, LLC Coca-Cola Bottlers Uzbekistan, Ltd’nin açık satış sürecine ilişkin gelişmeler hakkında bilgilendirme yaptı.

Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklama şöyle:

”31 Aralık 2020 tarihinde kamuya açıklandığı üzere, Coca-Cola İçecek (CCI) Coca-Cola Bottlers Uzbekistan, Ltd’nin (CCBU) özelleştirilmesi için düzenlenen rekabetçi serbest yöntem ihalesi sürecine, CCBU’nun Özbekistan Cumhuriyeti Devlet Varlık Yönetim Ajansı’na (UzSAMA) (önceki sahibi Uzbekistan State Holding Company O’zbekoziqovqatxolding) ait olan %57,118 hissesini satın almak üzere katılmıştır. Çok aşamalı ihale süreci UzSAMA ve Rothschild & Co tarafından yürütülmüştür. CCBU’nun net borçlar düşüldükten sonra ulaşılan 430 milyon dolar firma değeri baz alındığında, CCI’ın şirketin %57,118 hissesi için verdiği nihai teklif nakit 252,28 milyon dolardır. Bu kapsamda 06 Ağustos 2021 itibarı ile CCI ve UzSAMA, satıştaki hisselerin CCI’ın %100 bağlı ortaklığı olan CCI International Holland BV (CCIHBV) tarafından satın alınması için hisse alım sözleşmesini imzalamıştır. Hükümet ve düzenleyici kurum onaylarının alınmasının akabinde tamamlanması beklenen satın alma işleminin CCI’ın konsolide karlılığına anında katkı sağlaması beklenmektedir.”

Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı