Sponsorlu Bağlantılar

Çöp Konteyneri İstanbul

Çöp Konteyneri

Çöp konteyneri, evsel ve katı atıkların yetkili kuruluşlar tarafından toplanıp bertaraf edilmeden önce geçici olarak depolanması amacıyla yetkililer tarafından yerleşim yerleri içinde uygun yerlere konulan çöp toplama konteyneridir.
Nasıl kullanılmalıdır?
1- Çöp konteynerleri sadece evsel ve katı atıkların geçici depolanması için kullanılmalıdır, sıvı, tıbbi, kimyasal ve tehlikeli atıklar çöp konteynerinde saklanamaz, hem insan sağlığına hem de konteynerin kullanım ömrüne olumsuz etkileri olabilir. .
2- Çöp konteynerine sıcak kül veya yanıcı maddeler dökülmemelidir, bu konteynerdeki katı atıkların yanmasına, çevreye ve insan sağlığına zarar vermesine neden olabilir.
3- Çöpün kapağı çevrede kötü kokuların ve zararlı mikrobiyal bakterilerin yayılmasına neden olabilir, çeşitli böcekler konteynere girip çöpü çıkarabilir, bu nedenle kapağın her zaman kapalı tutulması gerekir.

4- Bir metal çöp konteyneri bulunduğunda, depoladığı atıklar nedeniyle sağlıksız bir ortam oluşturabilir. Bu nedenle çöp kutusunun konulacağı alan yaşam alanlarının dışında, boşaltılabileceği, temizlenebileceği bir yerde olmalıdır. ve bakımı kolay.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu