Gündem

Cuma günü güçlü bir kapanış yapan ABD borsaları


*Yeşil ok olumluyu kırmızı ok olumsuzu göstermektedir.

Cuma günü güçlü bir kapanış yapan ABD borsaları haftaya yatay bir görüntüyle başlıyorlar. Asya’da ise karışık bir görüntü var. Yurtiçi piyasaların kapalı kaldığı iki buçuk günde ABD’de beklentilerin üzerinde gelen enflasyon rakamları ilk etapta risk iştahını zayıflatsa da, zayıf perakende verisi piyasaların toparlanmasına destek verdi. Verilerin piyasalara yön verdiği ortamda bu hafta ABD’de ikincil öneme sahip veriler takip edilecek. Bir taraftan enflasyon endişeleri sürerken, piyasa, yeni bir önemli veriye kadar, son perakende verisiyle birlikte iyimser tarafta kalabilir ki Fed güvercin tarafta kalmaya devam ediyor. BIST100 endeksi ise zayıf perakende verisi sonrasında güçlü bir toparlanma sergileyen küresel borsalar ve tatilde 8,51’leri gören Dolar/TL’nin bu sabah hafif düşüş eğilimi göstererek cuma günkü kapanış seviyesi olan 8,46’nın altında hareket etmesinden destek bularak güne alıcılı bir görüntüyle başlayabilir. Dolar / TL, 8,51 seviyesine yaklaşmadıkça endeks havacılık hisseleri öncülüğünde 1.462 yakın zirvesine doğru hareket edebilir.


       

MAKROEKONOMİ

    

Cuma günü alıcılı kapanan ABD borsaları ardından yeni haftaya Çin verileri odaklı başlıyoruz. Nisan ayında ihracatın desteğiyle Çin’de sanayi üretimi ve yatırımlardaki artışın beklentiye yakın olduğunu ve iç talepteki görünüme ışık tutan perakende satışlardaki artışın ise beklentilerin belirgin altında kaldığını görüyoruz. Bu hafta Fed toplantı tutanaklarında artan enflasyon baskılarına dair olası ifadelere, enflasyondaki geçici durumu nasıl yorumladıklarına ve varlık alımlarının azaltılmasının zamanlamasına yönelik ipuçlarına odaklanılacak. Bununla birlikte geçen hafta Fed yetkililerinin konuşmaları sonrası tutanaklar çok da yeni bir bilgi içermeyebilir.

ABD tarafında bu hafta veri gündemi zayıf. Çarşamba günü FOMC toplantı tutanakları yayınlanacak. Veri gündemi açısından ise nisan ayında verilerin karışık sinyal vermesi sonrası ekonominin güncel durumuna ilişkin mayıs ayına ilişkin Fed bölgesel anketlerinden bugün New York Fed Empire State imalat sanayi endeksi ve perşembe günü Philadelphia Fed İş dünyası endeksi ve haftanın son günü ise IHS Markit PMI verileri izlenecek. Nisan ayında New York Fed imalat Ekim 2017’den beri en yüksek rakam olan 26’ya, Philadelphia iş dünyası endeksi 50,2’ye, imalat sektörü nihai PMI, 60,5 seviyesine yükselerek üretim tarafında işlerin yolunda gittiğine işaret etmişti. Bütün anketlerde fiyat baskılarına yönelik sonuçlar dikkat çekmişti, son gelen veriler sonrası fiyat ve maliyetlere ilişkin alt endeksler de önemli olacaktır. Perşembe günü haftalık işsizlik maaşı başvuruları da takip edilecek. Mayıs ayında ise haftalık işsizlik maaşı başvurularında azalma trendinin devam ettiğini görmekteyiz. Geçen hafta haftalık işsizlik maaşı başvuruları 507 binden salgın sonrası en düşük rakam olan 473 bin kişiye geriledi.

Avrupa tarafında salı günü yılın ilk çeyreğine ilişkin revize büyüme ve mart ayı dış ticaret verileri açıklanacak. Öncü verilere göre Euro Bölgesi ekonomisi ilk çeyrekte %0,6 küçülmüştü ve bölgeler arası farklılaşma dikkat çekmişti. Çeyreklik bazda Fransa %0,4 büyürken, Almanya %1,7, İtalya %0,4, İspanya %0,5 daralmıştı. Çarşamba günü ise Euro Bölgesi nisan ayı nihai TÜFE ve İngiltere’de TÜFE verisi açıklanacak. İngiltere’de artan enerji maliyetleri ve baz etkisiyle yıllık enflasyonun nisanda %1,5’e yükselmesi beklenmekte. Euro Bölgesi tarafında ise öncü verilere göre nisan ayında TÜFE enerji fiyatlarındaki aylık %4,3’lük artışın da katkısıyla %1,6’ya gelmişti. Cuma günü ise mayıs ayı öncü PMI verileri izlenecek. Euro Bölgesi’nde geçen ay imalat PMI güçlü görünümünü sürdürürken, kapanma tedbirleri hizmet sektörü PMI verilerine baskı yapmıştı. PMI alt endekslerinde tedarik zincirindeki sıkıntıların sonucu artan fiyat baskıları dikkat çekmişti. Bu ay ise beklenti imalat PMI verilerindeki güçlü görünümün devam etmesi ve hizmet sektöründe de kısmi yükselişlerin görülmesi yönünde. İngiltere’de de nisan ayında imalat PMI verilerinde Euro Bölgesi’ne benzer bir görünüm mevcuttu fakat aşılama sürecindeki ilerleme hizmet sektörü PMI’ın güçlü genişleme bölgesinde gelmesine katkı sunmuştu. Beklenti imalat ve hizmet PMI’ın güçlü genişleme bölgesinde gelmeye devam etmesi yönünde.

Asya tarafında ise yarın yılın ilk çeyreğine ilişkin Japonya’nın büyüme ve cuma günü nisan ayı enflasyon verileri izlenecek. Japonya Merkez Bankası son toplantısında enflasyon tahminini düşürürken, büyüme tahminlerini iyileştirmişti. Açıklanan verilere göre çeyreklik bazda ekonominin daralması ve enflasyonun da deflasyonist bölgede kalması beklenmekte. Perşembe günü ise Japonya’nın dış ticaret verileri takip edilecek. Haftanın son günü Japonya’nın mayıs ayı öncü IHS Markit imalat PMI verisi takip edilecek. Perşembe günü Çin’de 1 ve 5 yıllık kredi temel faiz oranı izlenecek. Faizlerde herhangi bir değişiklik beklenmemekte.

Yurt içinde bugün nisan ayı merkezi yönetim bütçe istatistikleri ve mart ayına ilişkin özel sektörün yurt dışından sağladığı kredi borcu, perşembe günü mart ayı uluslararası yatırım pozisyonu, cuma günü ise mayıs ayı tüketici güven endeksi, mart ayı konut fiyat endeksi ve TOBB kurulan ve kapanan şirketler istatistikleri takip edilecek.

Bu hafta ayrıca Hazine 1 yıl vadeli altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası ihraç edecek. Hazine’nin iç borçlanma stratejisine göre borçlanma hedefi 44 milyar TL. Hazine bu ay toplamda 7 milyar TL (0,8 milyar TL iskontolu, 4,8 milyar TL TÜFE’ye endeksli ve 1,4 milyar TL sabit kuponlu)  borçlandı.

2021 yılı Mart ayında bütçe aylık 23,8 milyar TL fazla vermişti, böylelikle 12 aylık kümülatif açık 187,9 milyar TL’den 120,4 milyar TL’ye, bütçe açığı/GSYH oranı ise yaklaşık %3,7’den %2,4’e gerilemişti. Vergi gelirleri, baz etkisi nedeniyle yıllık %110 artış sergilerken, aylık bazda ise %21,3 azalmış fakat diğer gelirlerdeki aylık 36,3 milyar TL artış bütçenin bu ay fazla vermesine katkı sağlamıştı. Harcamalar tarafına bakıldığında faiz dışı giderler aylık %15,9, yıllık ise %21,4 artmış, faiz giderleri ise aylık %11,5, yıllık ise %25,5 artmıştı. Faiz dışı denge ise mart ayında 38 milyar TL fazla vermişti.

  • Bütçe verisi öncesi açıklanan Hazine nakit dengesi nisan ayında 13,3 milyar TL açık verdi ve kümülatif nakit açığı da böylece 144,2 milyar TL’den 111,2 milyar TL’ye geriledi. Veriye baktığımızda mart ayındaki yapılandırma gelirleri ve TCMB kar aktarımı nedeniyle, gelirlerin nisanda aylık %37 azaldığı (TCMB’nin kar aktarımı hariç tutulursa yaklaşık tahmini %21,7 azaldığı) görüldü. Mart ayında özellikle faiz dışı giderler kaynaklı gördüğümüz harcamalardaki aylık %11 civarındaki artış nisanda yerini aylık %1,6 düşüşe bıraktı. Neticede mart ayındaki bütçe fazlası görünümü nisan ayında bütçe açığına yönelecektir fakat geçen sene pandemi nedeniyle artan bütçe açığının yarattığı baz etkisi sebebiyle 12 aylık kümülatif bütçe açığında azalma göreceğiz.

Özel sektörün uzun vadeli kredi borcu şubatta, aylık 0,4 milyar USD artışla 164,4 milyar USD seviyesine ve kısa vadeli kredi borcu (ticari krediler hariç) ise 0,2 milyar USD artışla 9,9 milyar USD seviyesine yükseldi.

Yurt içinde ise nisan ayına ilişkin tüketici güven endeksi aylık %7,5 gerileyerek 80,2’ye düştü. Mevcut dönemde hanenin maddi durumu endeksi %4,9 azalışla 64’e, gelecek 12 aylık döneme ilişkin hanenin maddi durum beklentisi endeksi %7,9 azalışla 81’e, gelecek 12 aylık döneme ilişkin genel ekonomik durum beklentisi endeksi %11,9 azalışla 82,9’a, gelecek 12 aylık dönemde dayanıklı tüketim mallarına harcama yapma düşüncesi ise %4,7 azalışla 92,8’e geriledi.

Net uluslararası yatırım pozisyonu şubat ayı sonu itibarıyla 3 milyar USD azalış sergileyerek -387,1 milyar USD seviyesine geriledi. UYP’nin şubat ayında aylık iyileşmesinde varlıkların 0,1 milyar USD’lik azalışına karşın, yükümlülük tarafının ise -3,1 milyar USD ile belirgin azalışı etkili oldu.  

Şubat ayında konut fiyat endeksi aylık %2,6, yıllık bazda nominal ölçekte %30,8, reelde ise %13,1 artmış ve yükselişini sürdürmüştü.

Bu arada geçen hafta açıklanan konut satışları nisan ayında geçen senenin aynı ayına göre %124,1 artarken, aylık %13,8 azaldı. İpotekli konut satışları ise yıllık %2,5 artarken, aylık %19,7 azaldı. Geçtiğimiz sene nisan ve mayıs ayında salgının etkisiyle konut satışları keskin bir şekilde düşmüştü, bundan dolayı ikinci çeyrekte yıllık bazda güçlü artışlar göreceğiz. TCMB paylaştığı politika metinlerinde sıkılaştırıcı adımların etkisinin gözlenmeye başladığını ve önümüzdeki süreçte belirginleşeceğini belirtmekte. Bu açıdan konut satışlarındaki tarihsel ortalamaların altındaki seyrin bir süre daha devam etmesi olası gözükmekte.
 

ŞİRKET HABERLERİ 

 

Alarko Holding (ALARK, Sınırlı Pozitif): Şirket 1Ç2021’de 43,1mn TL ana ortaklık net dönem karı açıklamıştır. Şirket geçen yılın aynı döneminde ise 17,5mn TL ana ortaklık net dönem karı kaydetmişti. Şirket’in satış gelirleri 1Ç2021’de 1Ç2020’ye göre %4,3 oranında artarak 241,1mn TL’ye yükselirken, brüt kar %31,1 oranında azalarak 49,8mn TL olmuştur. Operasyonel giderler ise aynı dönemde %9,8 oranında azalmış ve 28,3mn TL olmuştur. Diğer faaliyetlerden de 133,2mn TL gelir kaydedilmesinin ardından faaliyet karı geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre %47,7 oranında artmış ve 154,7mn TL’yi göstermiştir. Yatırım faaliyetlerinden 11,5mn TL gelir kaydedilmiştir. Özkaynak yöntemiyle değerlenen yatırımlardan 35,7mn TL zarar, finansman tarafında ise 10,2mn TL gider kaydedilmiştir. 25,9mn TL’lik vergi gideri sonrasında ana ortaklık net dönem karı 43,1mn TL seviyesinde gerçekleşmiştir.

Kervan Gıda (KRVGD, Pozitif): Kervan Gıda 1Ç2021’de 54,1mn TL ana ortaklık net dönem karı açıklamıştır. Şirket geçen yılın aynı döneminde 19mn TL ana ortaklık net dönem karı kaydetmişti. Şirket’in satış gelirleri 1Ç2021’de 1Ç2020’ye göre %28,9 oranında artarak 323,5mn TL’ye yükselirken, brüt kar %35,1 oranında artarak 103,7mn TL’ye yükselmiştir. Şirket’in brüt kar marjı ise 1Ç2020’ye göre 1,5 puan artışla %32,1 olarak gerçekleşmiştir. Kervan Gıda’nın operasyonel giderleri aynı dönemde %34,3 oranında yükselmiş ve 49,6mn TL olmuştur. Diğer faaliyetlerden de 38,3mn TL gelir kaydedilmesinin ardından faaliyet karı 92,3mn TL’yi göstermiştir. 1Ç2020’deki faaliyet karı 55,7mn TL idi. Faaliyet karı marjı ise 6,3 puan artışla %28,5’i göstermiştir. Yatırım faaliyetlerinden 117bin TL gelir, özkaynak yöntemiyle değerlenen yatırımlardan ise 3,1mn TL zarar kaydedilmiştir. Diğer yandan, Şirket’in net finansman giderleri yıllık %23,4 azalışla 25,4mn TL olmuştur. 10,4mn TL’lik vergi gideri sonrasında ana ortaklık net dönem karı 54,1mn TL seviyesinde gerçekleşmiştir. Ana ortaklık net dönem karı üzerinden hesaplanan net kar marjı da 9,1 puan artışla %16,7’yi göstermiştir.

Sonuçların ardında şirket 2021 yılı beklentilerini koruduğunu açıklamıştır.


 
Odaş Elektrik (ODAS, Nötr): Odaş Elektrik 1Ç2021’de 190,8mn TL ana ortaklık zararı kaydetmiştir. Şirket bir önceki yılın aynı döneminde 147,6mn TL ana ortaklık net dönem zararı kaydetmişti. Şirket’in satış gelirleri yıllık %42 oranında büyüme göstererek 1Ç2021’de 277,2mn TL’ye çıkarken, satışların maliyeti %31,3 oranında artmış ve 219mn TL’ye yükselmiştir. Bunun sonucunda, Odaş Elektrik’in brüt karı aynı dönemler itibarıyla %105,2 oranında artarak 58,1mn TL’ye yükselmiştir. Faaliyet giderleri ise %19,5 oranında artarak 8,8mn TL’ye çıkan Şirket’in, FAVÖK’ü 2021 yılının ilk çeyreğinde 74,2mn TL’ye yükselmiş ve yıllık %69,8 oranında artış göstermiştir. FAVÖK marjı ise 4,4 puan artarak %26,8 olmuştur. Öte yandan, 2020 yılının ilk çeyreğine göre 81,8mn TL artarak 1Ç2021’de 253,4mn TL’ye çıkan net finansman gideri, zararı yazılmasında ana faktör olmuştur.

SEKTÖR HABERLERİ 

 

Borsa İstanbul: Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında AYEN.E paylarında 17/05/2021 tarihli işlemlerden (seans başından) 31/05/2021 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacaktır.

Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler; pazar değişimi ve diğer nedenlerle uygulanacak olan açığa satış ve kredili işlem yasaklarından ve brüt takas uygulamasından ayrı olarak değerlendirilmelidir. SPK’nın 11/02/2021 tarihli kararı uyarınca Borsa İstanbul A.Ş. Pay Piyasalarında ikinci bir duyuru yapılıncaya kadar BIST-50 Endeksi dışında kalan paylarda açığa satış işlemleri yasaklanmıştır.

Konut: Türkiye genelinde konut satışları 2021 yılının Nisan ayında bir önceki yılın aynı ayına göre %124,1 artarak 95.863 oldu. Konut satışlarında, İstanbul 19.260 konut satışı ve %20,1 ile en yüksek paya sahip oldu. Diğer yandan, Türkiye genelinde Nisan ayında ipotekli konut satışları bir önceki yılın aynı ayına göre %2,5 artış göstererek 17.514 oldu. Toplam konut satışları içinde ipotekli satışların payı %18,3 olarak gerçekleşti. Nisan ayı satışları sonrasında, Ocak-Nisan dönemindeki konut satışları ise bir önceki yılın aynı dönemine göre %6,5 azalışla 358.913 olarak gerçekleşirken, ipotekli konut satışı %55,8 azalışla 64.730 oldu. Son olarak, Nisan ayında yabancılara yapılan konut satışları bir önceki yılın aynı ayına göre %416,1 artarak 4.077 oldu. Ülke uyruklarına göre en çok konut satışı İran vatandaşlarına yapıldı.
 

DİĞER ŞİRKET HABERLERİ 

 

Aydem Yenilenebilir Enerji (AYDEM): Şirket 1Ç2021’de 22,9mn TL net dönem karı açıklamıştır. Şirket geçen yılın aynı döneminde ise 280mn TL net dönem zararı kaydetmiş. Şirket’in satış gelirleri 1Ç2021’de 1Ç2020’ye göre %27 oranında azalarak 257,3mn TL olurken, brüt kar %59 oranında azalarak 83,7mn TL olmuştur. Operasyonel giderler ise aynı dönemde %14 oranında azalmış ve 23,2mn TL olmuştur. Faaliyet karı geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre %65 oranında azalmış ve 60,9mn TL olmuştur. Finansman tarafında ise finansman gideri 517,9mn TL’den 35mn TL’ye gerilemiştir. 3,7mn TL’lik vergi gideri sonrasında net dönem karı 22,9mn TL seviyesinde gerçekleşmiştir.

Banvit Bandırma (BANVT): Banvit 1Ç2021’de 15,7mn TL net dönem zararı açıklamıştır. Şirket geçen yılın aynı döneminde 34,2mn TL net dönem zararı kaydetmişti. Şirket’in satış gelirleri 1Ç2021’de 1Ç2020’ye göre %36,7 oranında artarak 1.119mn TL’ye yükselirken, brüt kar %129,9 oranında artarak 113,5mn TL’ye yükselmiştir. Şirket’in brüt kar marjı ise 1Ç2020’ye göre 4,1 puan artışla %10,1 olarak gerçekleşmiştir. Banvit’in operasyonel giderleri aynı dönemde %37,3 oranında yükselmiş ve 81,7mn TL olmuştur. Diğer faaliyetlerden ise 29,1mn TL gider kaydedilmesinin ardından faaliyet karı 2,8mn TL’yi göstermiştir. 1Ç2020’deki faaliyet zararı 22,7mn TL idi. Faaliyet karı marjı ise %0,2’yi göstermiştir. Yatırım faaliyetlerinden 2,1mn TL gelir kaydedilmiştir. Diğer yandan, Şirket’in net finansman giderleri yıllık %56,8 artışla 25,3mn TL olmuştur. 4,8mn TL’lik vergi geliri sonrasında net dönem zararı 15,7mn TL seviyesinde gerçekleşmiştir.

ÇAN2 Termik (CANTE): Şirket 1Ç2021’de 160,6mn TL net dönem zararı açıklamıştır. Şirket geçen yılın aynı döneminde ise 114,2mn TL net dönem zararı kaydetmiş. Şirket’in satış gelirleri 1Ç2021’de 1Ç2020’ye göre %56,8 oranında artarak 237,7mn TL’ye yükselirken, brüt kar %61,2 oranında artarak 51,6mn TL olmuştur. Operasyonel giderler ise aynı dönemde %11,2 oranında azalmış ve 4,6mn TL olmuştur. Diğer faaliyetlerden de 2,8mn TL gelir kaydedilmesinin ardından faaliyet karı 49,8mn TL’yi göstermiştir. Geçtiğimiz yıl ise 12,1mn TL idi. Finansman tarafında ise 222mn TL gider kaydedilmiştir. 11,5mn TL’lik vergi geliri sonrasında net dönem zararı 160,6mn TL seviyesinde gerçekleşmiştir.

Ulusoy Un (ULUUN): Ulusoy Un 1Ç2021’de 11,5mn TL net dönem karı açıklamıştır. Şirket geçen yılın aynı döneminde 19,4mn TL net dönem karı kaydetmişti. Şirket’in satış gelirleri 1Ç2021’de 1Ç2020’ye göre %39,3 oranında artarak 1.476mn TL’ye yükselirken, brüt kar %18,5 oranında artarak 73,3mn TL’ye yükselmiştir. Şirket’in brüt kar marjı ise 1Ç2020’ye göre 0,9 puan azalışla %5 olarak gerçekleşmiştir. Ulusoy Un’un operasyonel giderleri aynı dönemde %87,9 oranında yükselmiş ve 34,1mn TL olmuştur. Diğer faaliyetlerden ise 40,6mn TL gelir kaydedilmesinin ardından faaliyet karı 79,8mn TL’yi göstermiştir. 1Ç2020’deki faaliyet karı 77mn TL idi. Faaliyet karı marjı ise 1,9 puan azalışla %5,4’ü göstermiştir. Yatırım faaliyetlerinden 0,3mn TL gelir kaydedilirken TFRS 9 uyarınca değer düşüklüğü zararları 0,3mn TL olmuştur. Özkaynak yöntemiyle değerlenen yatırımlardan ise 0,2mn TL kar elde edilmiştir. Diğer yandan, Şirket’in net finansman giderleri yıllık %25,8 artışla 64,7mn TL olmuştur. 3,8mn TL’lik vergi gideri sonrasında net dönem karı 11,5mn TL seviyesinde gerçekleşmiştir.

Yünsa (YUNSA): Yünsa 1Ç2021’de 6,3mn TL net dönem zararı açıklamıştır. Şirket geçen yılın aynı döneminde 6mn TL net dönem karı kaydetmişti. Şirket’in satış gelirleri 1Ç2021’de 1Ç2020’ye göre %57,4 oranında azalarak 51,9mn TL’ye düşerken, brüt kar %90,2 oranında azalarak 2,6mn TL’ye gerilemiştir. Şirket’in brüt kar marjı ise 1Ç2020’ye göre 16,7 puan azalışla %5 olarak gerçekleşmiştir. Yünsa’nın operasyonel giderleri aynı dönemde %47,9 oranında azalmış ve 8,2mn TL olmuştur. Diğer faaliyetlerden ise 0,7mn TL gider kaydedilirken diğer kayıplarda 0,3mn TL’yi göstermiştir. Bunların neticesinde, faaliyet zararı 6,7mn TL’yi göstermiştir. 1Ç2020’deki faaliyet karı 9,7mn TL idi. Yatırım faaliyetlerinden 1,3mn TL gelir kaydedilmiştir. Diğer yandan, Şirket’in net finansman giderleri yıllık %32,9 azalışla 2,4mn TL olmuştur. 1,5mn TL’lik vergi geliri sonrasında net dönem zararı 6,3mn TL seviyesinde gerçekleşmiştir.
 

FAİZ PİYASALARI

Geçen hafta çarşamba günü ağırlıklı ortalama fonlama maliyeti %19 seviyesinde yatay seyretti. TCMB çarşamba günü 79 milyar TL’lik (%19’dan, 14 gün vadeli) haftalık repo ihalesi açtı, toplam fonlama tutarı ise tamamı haftalık repo ihaleleri kaynaklı 319 milyar TL  oldu.

ABD 10 yıllık hazine tahvillerinin faizi cuma günü %1,66 seviyelerinden başlarken, gün içerisinde %1,62-%1,66 bandında hareketin ardından %1,63 seviyesinden günü kapattı. 

Yurt içi tahvil piyasasında, geçen hafta çarşamba günü verim eğrisi genelinde günlük bazda yükselişler gözlendi. Bu kapsamda, günlük bazda kısa, orta ve uzun vadeli tarafta faizlerde 10 baz puana varan yükselişler görüldü. Gösterge kağıtların faizlerinin haftalık bazda değişimlerine bakıldığında ise, kısa vadeli tarafta faizlerde 30 baz puana yaklaşan düşüşler gözlenirken, orta ve uzun vadeli tarafta ise faizlerde 10 baz puana varan düşüşler görüldü. 

GÜNLÜK ÖZET PİYASA VERİLERİ
 

Kaynak Ziraat Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı