Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Kayseri İl Kongresine katıldı

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları;

 • Kayseri maruz kaldığımız her saldırıda göğsünü bize süper etmekten asla çekilmedi. Biz de bugüne kadar Kayseri’nin gelişmesi, kalkınması, büyümesi için ne gerekiyorsa yaptık. Üretim, ticaret, sanayi, çalışkanlık ve beceriklilik Kayserilinin hamurunda. Bu kabiliyetleri destekleyerek  ve teşviklerle zenginleştirerek Anadolu’nun ortasında dünya çapında özgün bir kalkınma modelini hayata geçirdik. Nitekim Kayseri’de geçtiğimiz yıl 640 milyon liraya ulaşan yatırımların resmi açılışını yaptık. Bugün de il kongremizin ardından Sahabiye ve Seyrani kentsel dönüşüm projeleri kapsamında inşa edilen yaklaşık 800 konut ve 55 iş yeri ve sosyal donatılarının açılışlarını gerçekleştireceğiz.
 • Sabah Aliyev’le görüştük. Azerbaycanlı  kardeşlerimiz işgal altındaki topraklara yürüyorlar. Geri almaya başladılar..
 • Asırlardır gasp edilen haklarımıza sahip çıkmak kararlılığımızın bir kez daha altını çizerek tekrar ediyorum, bizim kimsenin toprağında, hakkında, hukukunda, kaynaklarında gözümüz yok. Sadece kendimizin ve yüzlerce yıldır birlikte yaşadığımız kardeşlerimizin haklarını savunmaya çalışıyoruz.
 • Binlerce kilometre öteden gelip sınırlarımız dibinde terör koridoru kurmaya çalışmaları elbette seyretmeyeceğiz. Ayıptır, şehitlerimizin kanını yerde mi bırakalım.
 • Doğu Akdeniz’de, Yunanistan’ın ve Rum kesiminin şımarıklıklarna teslim olunması yerine hakkın, hukukun yanında yer alınması gerekiyor.
 • Karadeniz’de bulduğumuz bugünün değeriyle 80 milyar dolara tekabül eden 405 milyar metreküplük doğalgaz kaynağı Akdeniz’deki sondajlarımızla ilgili ümitlerimizi artırmıştır. Bu bölgeden en kısa sürede müjdeli haberler bekliyoruz.
 • Almanya’da camiye yapılan polis baskını; bunun adı, düpe düz islam düşmanlığıdır.
 • Suriye’nin Irak sınırında bir terör devleti kurma gayreti var. Türkiye buna asla izin vermeyecektir.
 • Fransa başta olmak üzere darbecilere destek veren hiçbir ülkenin, artık dünyanın diğer yerlerindeki demokrasi mücadeleleri konusunda tek kelime söz etme hakları kalmamıştır.
 • Bu Makron denilen, zaten İslam’da derdi nedir? Yani Müslümanlarla derdi ne?  İnanç hürriyetinden, inanç özgürlüğünden anlamıyorsun. Kendi ülkesinde yaşayan milyonlarca farklı inanç mensubu insanlara bu şekilde davranan bir devlet başkanına başka ne denilebilir.
 • İkide bir Erdoğan’la uğraşıyor ya, Erdoğan’la uğraşmak sana bir şey kazandırmaz. Zaten şu anda 1 yıl sonra seçim var, seçimin de akıbetini göreceğiz. Bizim ilkeli tavırlarımız kesinlikle bundan sonra da aynen devam edecektir
 • İşte şu anda Azerbaycan’da ki felaketlerin, işgallerin arkasında bunlar varmış. Bugüne kadar ne yaptınız işgalden askeri topraklarını kurtardınız. Sadece Ermenilere silah gönderiyorsunuz ve Ermenilere gönderdiğiniz silahlarla barış tesis edeceğinizi zannediyorsunuz, edemezsiniz.
 • Avrupa Müslümanlara karşı açtığı cephe ile aslında kendi sonunu hazırlıyor. Şayet Avrupa ülkeleri siyasi ve ekonomik olarak yeniden yapılanan küresel sistemdeki konumlarını muhafaza etmek istiyorlarsa bir an önce bünyelerindeki bu islam düşmanlığı hastalığından kurtulmalıdır. Aksi takdirde bu hastalık Fransa’sından Almanya’sına tüm Avrupa’yı içten çökertecek. Biz Türkiye olarak her konuda olduğu gibi bu hususta da sonuna kadar hakkın, hakikatin, mazlumun yanında yer almayı sürdüreceğiz. Avrupa’daki 6 milyonu aşkın vatandaşımızın ve müslüman toplumun tamamının huzurlu bir şekilde yaşaması için elimizden gelen her türlü gayreti göstermekte kararlıyız.
 • Sadece Kayseri’de geçtiğimiz 18 yılda bugünkü rakamla 30 milyon eski rakamla 30 katrilyon liralık yatırım gerçekleştirdik, buna rağmen her kim Kayseri kamu yatırımlarından yeteri kadar pay almıyor diyorsa inanın bana gözüne dizine durusun. Kayseri sahip olduğu imkânlarla sadece kendisinin değil bölgesi’ndeki tüm şehirleri de besliyor.
 • Antalya, Konya, Aksaray, Nevşehir,  Kayseri hızlı tren hattı projesi ile ilgili çalışmalar da sürüyor.
 • Yerköy – Kayseri hızlı tren hattını en kısa sürede yatırım planına alıyoruz.
 • Hem Kayseri  bölgemizi hem ülkemizi kalkındırmaya devam edeceğiz. Yeter ki birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize sahip çıkalım.

Hibya Haber Ajansı

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı