Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Samsun İl Kongresinde katıldı

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları;

Depremde 58 can kaybı var, 896 yaralı var. Bölgede gereken her şeyi yapıyoruz

Bölgemizde ve dünyada siyasi ekonomik sosyal her alanda çok ciddi kırılmaların yaşandığı adeta yeni bir küresel düzenin inşa edildiği bir dönemden geçiyoruz.

Türkiye medeniyetinin ve tarihinin kendisine verdiği sorumluluklara uygun şekilde bu kritik süreçte hakkın hakkaniyetin mazlumun mağdurun yanında, bir yandan kendi haklarımızı savunurken, diğer yandan elimizdeki imkanları zor günlerinde tüm dostlarımızla paylaşıyoruz.

Türkiye’yi vesayete esir alamadılar, Türkiye’yi terörle dize getiremediler, Türkiye darbeyle yıkamadılar, Türkiye’ye tehditlerle kuşatmayla ambargoyla prangaya çekemediler. Türkiye’ye ekonomiyle de alt edemeyecekler.

AK Parti, Türkiye genelinde şu an itibariyle 11 milyon üye sayısını geçti.

Tüm dünya kasıp kavrulurken biz sadece kendi ayaklarımızın üzerinde durmakla kalmadık yardım isteyen her yere de elimizi uzattık.

Durmak yok yola devam. Her büyük mücadelede her büyük sıçrayışta olduğu gibi elbette bedelleri ödüyoruz. Terörle mücadelede, darbe girişimlerinden sınır ötesi harekatlarımız da şehitler verdik.

Ama şunu unutmayın her şeyit bizim için arazilerin  vatan olması demektir, bir vatana sahipseniz bu böyle oluyor.

Önümüzdeki dönemde de ülkemize hizmetlerimizi arttırarak sürdüreceğiz. İnşallah Oruç Reis ile sürdüreceğiz, Fatih ile sürdüreceğiz, Koca Yusuf’la sürdüreceğiz, Kanuni ile sürdüreceğiz, Yavuz ile sürdüreceğiz.

Samsun da bu hizmetlerden payına düşeni almıştır. Samsun’a son 18 yılda eski rakamla 30 katrilyon, bugünkü rakamla 30 milyar lirayı aşan yatırım yaptık.

Samsun Çarşamba Havalimanımızın yolcu trafiği 1 milyona çıktı, nereden nereye geldi.

18 yılda inşa ettiğimiz tesislerle 474 bin dekar zirai araziyi sulamaya açtık.

Bu arada Samsunlu çiftçilerimize toplam yaklaşık rakam veriyorum 2,5 katrilyon eski rakamla, yeni rakamla 2,5 milyar lira tarımsal destek verdik.

Önümüzdeki dönemde şehrimizi daha büyük yatırımlarla, projelerle buluşturacağız.

Hibya Haber Ajansı

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı