Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Millî Mücadele Sergisi Açılışına katıldı

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları;

İstiklal harbimizde ki ruh ve heyecan bugün de yolumuzu aydınlatıyor

İstiklal harbimizi zafere  ulaştırıp Cumhuriyetimizi kurarak pek çok mazlum milletin gönlüne bağımsızlık ateşini biz düşürdük.

Anadolu’nun üzerine bir sırtlan gibi saldıran emperyalistlerin korkusu da zaten buydu .Daha sonraki yıllarda Balkanlar’dan Güney Asya’ya kadar  yayılan özgürlük ateşinin çözümü Anadolu’dan çıkmıştır.

Bugün de yürüttüğümüz mücadele ile kalbi ve gözü üzerimizde olan nice mazlumlara, mağdurlara umut veriyoruz. Yaşadıklarımız bize gösteriyor ki Türk milletinin İstiklal mücadelesi vatanına, bayrağına, ezanına sahip çıkmaya devam ettiği sürece bitmeyecektir

Sinsi sinsi devam eden Avrupa’nın istila siyaseti her vakit Türk toprakları üzerinde en vicdansız bir şekilde tecelli etmiştir.

Bizim gibi binlerce yıllık kesintisiz devlet geleneğine, bizim kadar kadim bir medeniyet birikimine sahip millet yok, Bu coğrafyaya yayılan bu mirası bize unutturmak için çok çalıştılar.

Kadim geçmişimizi tüm haşmeti ve zenginlikleriyle tamamen Silerek takvimi bugünden başlatmaya kalkıştılar.

İnancımızı, değerlerimizi, kültürümüzü yok etmek bizi kendi ecdadımıza düşman etmek için her türlü yolu denediler hamdolsun bu gayretler başarılı olamadı.

Tarihimizi bilmeden maziden atiye kurduğumuz köprü eksik kalır işlevsiz kalır Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97 yıl dönümü vesilesiyle Millet Kütüphanemizde açtığımız Milli Mücadele Sergisi işte bu sürecin küçük bir kesitine ışık tutmaktadır.

Hibya Haber Ajansı

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı