Gündem

DDM’nin “Koçluk Hizmeti” kontenjanı KOBİ’lerin talebiyle artırıldı!

KOBİ’leri gelecekle buluşturmak amacıyla Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) tarafından geliştirilen Dijital Dönüşüm Merkezi (DDM), 2020 programı kapsamında Türkiye İş Bankası iş birliği ve Bandwitt çözüm ortaklığında ulusal ölçekte ve çevrim içi olarak KOBİ’lerin hizmetine açılmıştı. Koçluk için randevu talep eden ilk 100 KOBİ’ye de dijital dönüşüm alanında ücretsiz ve bire bir olarak koçluk hizmeti veren DDM, gelen talep üzerine kontenjanı 150’ye çıkardı.

Üretim sektöründeki KOBİ’lerden büyük ilgi

Dijital Dönüşüm Merkezi’nin 2020 programına www.ddm.org.tr adresi üzerinden başvuru kabul ediliyor. Programa bu zamana kadar 1.634 KOBİ başvurdu. Dijitalleşme karnesinin hesaplanabilmesi için gerekli koşulları sağlayan 359 firmaya dijital dönüşüm karnesi ve yol haritası ücretsiz olarak iletildi. DDM’ye başvurarak bire bir koçluk hizmetinden faydalanan KOBİ’lerin yüzde 59’u üretim sektöründe yer aldığını, yüzde 56’sı ise ihracat yaptığını belirtti. Her 100 başvurudan 23’ü kadın girişimciler tarafından yapılırken firmaların yüzde 63’ü kadın yönetici veya ortağının olduğunu ifade etti.

Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı