Sponsorlu Bağlantılar

Diş Çekimi Fiyatları

Diş Çekimi Fiyatları

Diş çekimi diş hekimleri tarafından klinik ortamlarda gerçekleşir. Diş çekilmeden önce hastanın Ağrı hissetmemesi için lokal kimi zaman ise genel anestezi uygulanır. Ağız içerisinde bulunan çürük dişler tamir edilemeyecek durumda ve diğer sağlıklı dişleri olumsuz etkilememesi açısından çekilir.

Çürük diş ağız içerisinde bakterileri neden olur. Bu nedenle zaman kaybetmeden çürük diş çektirmek daha faydalı olacaktır. Diş çekimi fiyatları dişin özelliğine ve diş sayısına bağlı olarak belirlenir. Bunun dışında gidilen klinik, uzman doktorun deneyimi, kliniğin bulunduğu şehir diş çekimi fiyatları üzerinde etkilidir.

Diş Beyazlatma Nedir?

Güzel ve bembeyaz dişlere sahip olmak günümüz teknoloji imkanları doğrultusunda mümkündür. Birçok kişi dişlerinden dolayı gülümsemekten kaçınır. Diş minesi üzerinde oluşan lekeler ve inorganik maddeler diş beyazlatma yöntemi ile giderilir. Diş hekimleri tarafından kullanılan jeller ve özel ışınlar yardımıyla dişler bembeyaz ve sağlıklı hale gelir.

Diş beyazlatma için kullanılan ofis tipi diş beyazlatma istenilen kalıcı ve etkili sonucu kısa sürede verilir. Bu uygulama ile diş üzerine beyazlatıcı şeyler sürülür ardından özel ışınlar ile reaksiyona girmesi sağlanır. Diş rengini ofis tipi diş beyazlatma yöntemi ile 3-4 ton açmak mümkündür.

Diş beyazlatmada kullanılan ev tipi diş beyazlatma yöntemi ise kişiye özel hazırlanan ağızlık yardımı ile sağlanır. Yöntemde istenilen sonuca ulaşmak bir haftayı bulabilir. 5 doktor tarafından içerisine jel konularak hazırlanan ağzı gün içerisinde 4 ya da 8 saat ağızda durması gerekir. Böylece jel dişleri beyazlatır.

Diş Beyazlatma Fiyatları

Diş eti hastalığı ya da herhangi bir diş problemi bulunmayan kişiler diş beyazlatma yöntemleri ile istediği estetik gülüş tasarımına sahip olabilir. Diş beyazlatma fiyatları kullanılan yöntemi göre değişkenlik gösterir. Ofis tipi diş beyazlatma yönteminde dişte bulunan lekenin boyutu doğrultusunda seanslar düzenlenir. Bu nedenle fiyatlar hakkında net bir rakam söylemek mümkün değildir.

Gece Plağı Çeşitleri Nelerdir?

Uyku sırasında bilinçsizce yapılan çene sıkma ve diş gıcırdatma problemleri çene ve kulak bölgesinde ağrılara neden olur. Aynı zamanda bu sorun beraberinde sağlıklı dişlerin kırılmasına, hasar almasına ve dişin hassaslaşması neden olur. Gece plağı sayesinde diş gıcırdatmalarına ve sıkmalarına artık son veriliyor.

Gün içerisinde yaşanılan stres ve yorgunluk gece boyunca kişilerin dişlerini sıkmasına ve gıcırdatmasına neden olur. Bu tür problemi sahip olan kişiler zaman kaybetmeden bir diş doktoruna başvurmalıdır. Bu durumu önlemek amacıyla tasarlanan gece plağı çeşitleri kişinin ağız yapısına ve isteğine bağlı olarak hazırlanır. Yumuşak ve sert hazırlanın gece plakları insanların diş gıcırdatma problemini ortadan kaldırır.

Diş Çekimi Nasıl Yapılır?

Ağız cerrahı tarafından yapılan diş çekim işlemleri daha çok çürük dişler için tercih edilir. Çürük ve tamir edilemeyen dişler özel aletler yardımıyla çekilir. Eğer anında çürük dişlere müdahale edilmez ise etrafta bulunan sağlıklı dişlerin yapısına zarar verir. Ayrıca diş çürükleri diş pulpasına kadar yayılarak etkilerse bu durum ağız bakterilerine ve ağız içi enfeksiyonlarının oluşmasına neden olur. Diş çekim işlemleri öncesinde hastanın diş yapısının genişliğine bağlı olarak lokal anestezi ya da genel anestezi uygulanır. Bu durum işlem sırasında hastanın ağrı ya da acı hissetmesini engeller.

Diş Çekimi Fiyatları

Diş çektirmek isteyen hastalar tercihleri doğrultusunda devlet hastanelerine ya da özel kliniklere başvurabilirler. Özel kliniklerde diş çekim işlemleri ücretlidir. Bu nedenle diş çektirmek isteyenlerin diş çekim fiyatları konusunda bilgi sahibi olması gerekir. Bu doğrultuda belli bir bütçe ayırarak kliniğe başvurması avantajlı olacaktır.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı