Sponsorlu Bağlantılar

Doctor Who Dizisi ve Filmi İçin Steven Moffat

Yeni Doctor Who yapımcısı Steven Moffat, zaman lordu için yeni bir film fikrini beğendiğini söyledi.

Guardian’ın Edinburgh Uluslararası Televizyon Festivali’nde konuşan ödüllü Who bölümünün yazarı Blink, “Harika ve fantastik olduğu sürece evet. Ama bir film 90 dakikadır ve bu dizi kadar önemli değildir. Ama gösterinin önüne geçmediği sürece bunu yapabiliriz.”

1960’larda, her ikisinin de zaman yolcusu olarak Peter Cushing’in oynadığı iki Doctor Who filmi çekildi: Doctor Who ve Daleks (1965) ve Daleks – Invasion Earth 2150AD (1966).

Filmler, televizyon dizilerinden daha açık bir şekilde çocuklara yönelikti, parlak renkler ve komik maskaralıklar içeriyordu ve tüm Who hayranları tarafından sevilmiyordu. Ayrıca Cushing’in filmlerdeki karakteri Galifrey’den gelen bir uzaylıdan ziyade bir insan mucitti ve kendisine özellikle Doktor yerine ‘Doctor Who’ olarak atıfta bulundu, TV dizisinin sadece kapanış jeneriğinde çeşitli noktalarda yaptığı bir kanon kırıcı .

https://turkcedublajfullhdizle.com/dizi/castlevania/

The Guardian ayrıca BBC kurgu kontrolörü Jane Tranter’ın yeni bir Who filmi hakkında benzer bir yorumda bulunduğuna dikkat çekiyor: “Doctor Who’nun film versiyonunu dışlamazdım, hayır.”

Parçada Moffat, Steven Spielberg’in, Russell T. Davie’nin gelecek yılki ‘özel bölümleri’ kesildikten sonra 2010’da yayınlanacak olan 5. sezonda çalışmak için üç filmlik TinTin projesinden çekilmek zorunda kaldığında sempatik olduğunu da belirtiyor. Spielberg’in Moffat tarafından “Dünya Doctor Who olmadan daha fakir bir yer olurdu” dediği bildirildi.

Moffat, aktörün sonraki dökümlerde rolün daha da yaşlanma olasılığının bulunmadığını yorumladı: “Şov, süper fit bir David Tennant için gerçekten zor, bu yüzden 60’lı yaşlarında rolü üstlenen birini öldürebilirsiniz. Doctor Who’nun yaşlı bir adama dönüşmesi için çok sinirlenirsiniz.”

“William Hartnell bile o zamanlar sorun yaşıyordu, sık sık hastaydı ve repliklerini unuttu. Bence Doktor her zaman 40 civarında olacak.”

https://turkcedublajfullhdizle.com/

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı