Kültür Sanat

Doka Kültür ve Yaşam Akademisi eğitimleri devam ediyor

Kişisel gelişime önem verenlerin beklentileri doğrultusunda yeni eğitim programları oluşturan Doka Kültür ve Yaşam Akademisi, Aslı Sağal ile Travmanın Beş Kayıp Alanı, Doç. Dr. Sevtap Demirci ile Lozan, Taner Bozkurt ile ise Teknik Analiz Sanatı eğitimleriyle bilgiyi arayanların, gerçeği sorgulayanların buluşma noktası olmaya devam ediyor.

Bulunduğumuz coğrafyaya uyum sağlamak için köklerimizi daha iyi bilmeliyiz bilincinden hareketle bir sivil toplum hareketi olarak Belkıs Dorum tarafından kurulan Doka Kültür ve Yaşam Akademisi, günceli takip ederek kurguladığı eğitimlerine devam ediyor.

Alanında Öncü Profesyonellerden Eğitimler

Siyasi tarih seminerlerine, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden yoldaki en büyük adım olan Lozan Antlaşması’yla devam eden Doka Kültür ve Yaşam Akademisi, eğitimde anlaşmanın perde arkasındaki diplomatik mücadeleyi, birincil kaynaklardan aktarıyor.  Lozan semineri, Doç. Dr. Sevtap Demirci’nin anlatımıyla 23 Mayıs Pazartesi günü gerçekleştirilecek.

Kripto Para, Borsa ve Forex piyasalarını kapsayan Temel ve Teknik Analiz eğitiminde Doka Kültür ve Yaşam Akademisi, edinilecek bilgileri tek bir potada eriterek, fiyatın olduğu her alanda düzenli kazanç elde etmek için A’dan Z’ye ihtiyaç duyulan tüm donanımı aktarırken, kişinin kendi analizinizi kendisi yapacak duruma gelmesini sağlıyor. Eğitimler, Taner Bozkurt anlatımıyla 28 ve 29 Mayıs tarihlerinde yapılacak.

Travmaya Sosyokültürel ve Bütüncül Bir Bakış

Doka Kültür ve Yaşam Akademisi, güncel eğitimlerinden Travmanın Beş Kayıp Alanı seminerlerine 24 Mayıs Salı günü başlıyor. Aslı Sağal’ın anlatımıyla gerçekleştirilecek eğitimler, gündemdeki kaygı çağına travma tarihi dahilinde sosyokültürel bir perspektifle değinirken, bu çağı anlamlandırmaya çalışacak.  Yedi hafta sürecek olan disiplinler arası bu eğitimlerde, ilk hafta Afrika kabilelerinden, Yunan mitolojisine, Freud ve psikanalize uzanan bir çizgide travmaya dair tarihi bakış işlenecek.

 

Hibya Haber Ajansı

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu