Sponsorlu Bağlantılar

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

İzmir dudak dolgusu uygulaması günümüzde sıklıkla yapılan ve en fazla tercih edilen uygulamalardan biridir. İzmir dudak dolgusu uygulamasında hiyalüronik asit kullanılması kişiye önemli avantajlar sağlar.  Bu avantajların en önemlisi son derece güvenilir bir uygulama olmasıdır.

Çünkü hiyalüronik asit insan vücudunda var olan bir madde olduğundan alerji yapma veya herhangi bir reaksiyon riskini ortadan kaldırır. İzmir dudak dolgusu uygulaması ardından hafif kızarıklık ve şişlik olsa da bu kısa bir süre sonra tamamen ortadan kalkar. Dudak dolgusunda kullanılan Hiyalüronik asit vücutta doğal olarak bulunur.  Bu nedenle son derece güvenilir bir biçimde kullanılmaktadır.

İzmir Botoks Nedir?

Yüz bölgesi yaşlılık belirtilerinin en fazla görüldüğü alandır. Gerek hassas olması bakımından gerekse mimiklerin en fazla kullanıldığı bölge olması açısından yaşlılık belirtileri yüzde çok daha net görünür.  Yüz kasları konuşurken,  gülerken,  ağlarken çok fazla çalışır.  Dolayısıyla çizgiler ortaya çıkar ve bu çizgiler kişiyi yaşlı gösterir.

Yüzde yaşlılık belirtisi öne çıkaran çizgiler daha çok alın kaş arası,  göz kenarları ve dudak çevresidir.  İzmir botoks enjeksiyonu o kasların çalışmasını zayıflattığı için mimikler o bölgede çizgiye dönüşmez.  Dolayısıyla kaslar bloke olur aynı zamanda yüze genç ve dinamik bir görüntü kazandırılır.

İzmir Botoks Fiyatları

İzmir botoks fiyatları konusunda tam olarak bilgi vermek hem mümkün değil hem de doğru değildir.  Bu konuda en sağlıklı bilgi İzmir botoks merkezinin seçilmesi ve bu merkezdeki ilk muayene de bu konunun görüşülmesidir.  İlk muayene de doktor yüzün hangi bölgesine ne kadar botoks uygulanacağına karar verir.  Dolayısıyla bunun sonucunda da bir maliyet belirlenir.  Botoks fiyatları her yıl güncellenen fiyatlar olması açısından botoks uygulaması yapılan yerler arasında çok fazla fiyat farkı bulunmamaktadır.

Lazer Epilasyon Yaptıranlar

İzmir lazer epilasyon günümüzde geniş bir sektöre sahip en fazla tercih edilen uygulamalardan biridir.  İstenmeyen kıllar gerek erkeklerde gerekse kadınlarda her zaman sorun durumundadır.  Bu konuda İzmir lazer epilasyon önceki yıllara göre oldukça gelişmiş durumdadır.  Bu gelişme hem uygulama anlamında hem de kullanılan cihazların daha teknolojik olması açısından kaynaklanır.  Başlangıçta cilt rengi ve kıl tipi önemli iken bugün günümüzde yapılan İzmir lazer epilasyon açık veya koyu renk kıl olması cildin açık veya koyu olması fark etmemektedir.

İzmir lazer epilasyon cihazlarının çeşitliliği her kıl ve cilt tipine göre ayarlanmaktadır.  Dolayısıyla hem önceki yıllara göre çok daha kısa sürede ve kalıcı çözüm üretilmekte hem de ağrı ve acı bakımından gelişme göstermiştir.

Dudak Dolgusu Nasıl Uygulanır?

İzmir dudak dolgusu kadınların en fazla tercih ettiği uygulamalardan biridir.  Dudaklarda genetik yatkınlığa bağlı olarak veya ilerleyen yaşa bağlı olarak hacim farklılığı oluşur.  Her iki durumda da dudak dolgusu hem daha hacimli ve nemli dudak sağlamakta hem de kişiyi daha genç ve daha dinamik göstererek çekici dudaklarla estetik bir görüntü yaratılmaktadır.

Ancak bu konuda nasıl bir dudak olması gerektiğine uygulamayı yapacak olan hekimin karar vermesi en doğru olandır.  Yapay görünen bir dudağa hiç kimse sahip olmak istemez.  Dolayısıyla hem dudak dolgusu yapacak olan hekimin bu konudaki tecrübesi hem de kullanılacak dolgu maddesinin doğal olması İzmir dudak dolgusu açısından oldukça önemlidir. Doğru kişi ve doğru merkezde yapılan dudak dolguları çok daha çekici ve genç bir görünüm sağlamaktadır.

Dudak Dolgusu Etkisi Ne Kadar Sürer?

İzmir dudak dolgusu doğal dolgu maddeleri kullanılarak yapılmaktadır. Doğru dudak dolgusu uygulaması da budur.  Ancak doğal olmayan dolgu maddeleri kullanılarak kalıcı dudak dolgusu yapan merkezler de bulunmaktadır.  Bu hekimler tarafından genellikle tercih edilen bir durum değildir.  İzmir dudak dolgusu olarak önemli olan doğal bir görünüm elde etmektir.

Bu nedenle dudak dolgusu uygulamasından en verimli ve sağlıklı sonuç alınabilmesi için bu konuda uzman ekibin uygulamayı yapması ve doğal dolgu maddesi kullanılmasıdır.  Abartılı hacme sahip bir dudaktan ziyade doğal ve sağlıklı dudak dolgusu kişiyi çok daha genç ve daha çekici göstermektedir.

 

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı