Sponsorlu Bağlantılar

Dudak Dolgusu Nedir, Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu denildiği vakitte her ne kadar dudak dolgusu fiyatları da merak edilse de öncelikle bu işlemi iki ana başlık altında incelemek daha doğru olur. Birincisi kalıcı olan yani dudakların silikonlu olarak kendi vücudundaki yağ dokusundan elde edilerek yapılan kısım iken, ikincisi ise geçici olan dolgudur. Geçici dudak dolgusu hyaluronik asidin (HA) enjeksiyon yardımıyla dudaklara dolgu aşılanmasıdır.

Bu her ne kadar geçici bir işlem olsa da diğerine nazaran daha basit ve pratiktir. Hatta son zamanlarda en fazla tercih edilen dolgu çeşidi de geçici dudak dolgusudur. Dudak dolgusu fiyatları ise kalıcı veya geçici olarak yapılan dolguya göre veyahut da kişinin dudak tipine göre tercih edeceği dolgu çeşidine göre değişiklik gösterir.

Dudak Dolgusu Yaptıranlar

Dudak dolgusu fiyatları hakkında ve işlemi detaylıca araştırdıktan sonra dudaklarına dolgu işlemi uygulamak isteyenlerin dudak yapısı incelenir. Dudak yapısına ve kişinin tercihine göre Afrodit, Venüs, Hera ve Eros tipi gibi çeşitleri bulunur. Bu çeşitlerden birisinin kendisine de uygulanmasını isteyen kişiler daha önce tecrübe edinenlerden fikir alabilir.

Genellikle diğer estetik işlemlere göre dudak dolgusunu bayanlar tercih ederler. Dış görünüşüne önem veren bayanlar dudaklarının daha dolgun olmasını ve pürüzsüz bir görüntüye sahip olmasını isterler. Bu sebeple de burun ve dudak dolgusu gibi pratik işlemlere başvururlar.

Burun Dolgusu Nedir ve Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu gibi burun dolgusu da daha güzel bir görüntü elde etmek için tercih edilir. Görüntüsünden memnun olmayan kişiler hemen estetik yaptırma yoluna gitse de aslında en doğru davranış yaratılışı kabullenmektir. Fakat kendisinde psikolojik rahatsızlığa ya da fiziksel rahatsızlığa neden olan bir durum söz konusu olursa bazen dolgu işlemleri gibi estetikler önerilebilir.

Bu konuyu iyice düşünüp burun dolgusu fiyatları ile ilgili de bilgi edindikten sonra kararını olumlu yönde verenler burun dolgusunun nasıl yapıldığı ile ilgili videolar izleyerek bilinçlenebilir. Zaten basit ve pratik bir işlem olan burun dolgusu burnun kıkırdak yapısı, derisi ve yüzdeki yeri incelendikten sonra enjeksiyon yardımıyla yapılır. Burnun ucunu hafif dikleştirmek için hyaluronik asit geçici olarak enjeksiyon edilir.

Burun Dolgusu Fiyatları

Burun dolgusu fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler bunun geçici olduğunu göz önünde bulundurmalıdır. Yaklaşık bir yıl kadar giden bu uygulamanın pratik ve basit olan şekli enjeksiyon vasıtası ile olandır. Fakat bazen daha ciddi durumlarda ameliyat yöntemi de tercih edilebilir hatta gerekebilir. Böyle durumlar da burun dolgusu fiyatları da değişecektir.

Zira ameliyat ile yapılan işlemin ve kısa süreli olan enjeksiyon işleminin fiyatı elbette bir olmayacaktır. Ameliyatta daha çok burun kemiği kırılması ya da eğriliği, kıkırdak yapısındaki düzeltmeler gibi durumlar meydana geldiğinden fiyatı daha yüksek olacaktır.

Göz Altı Işık Dolgusu Avantajları

Çok fazla tercih edilen estetik işlemlerinden bir tanesi de göz altı ışık dolgusudur. Göz altlarındaki morluk, tornalama, göz kenarlarındaki çizgiler gibi istenmeyen görüntünün ortadan kaldırılmasıdır. En güzel yanı cildin daha genç görünmesidir. Göz altı ışık dolgusu fiyatları diğer işlemlerden daha farklıdır. Zira her ne kadar hepsi estetiksel işlemler bahsinde geçse de birbirinden farklı sürece ve malzemeye sahiptir. Bu sebeple hepsini kendi alanında değerlendirmek ve araştırmak gerekir. Göz altı ışık dolgusu fiyatları kişiden kişiye değişir.

Bazılarında bu işlem basit ışık dolgusuyla halledilirken, bazı kişilerde yaşının verdiği büyüklükte ya da cildinin daha sert bir yapıda olması gibi sebeplerden uzun sürebilir. Bu sebeple herkes kendisi için belirlenen göz altı ışık dolgusu fiyatları hakkında detaylı bilgi aldıktan sonra işleme geçmelidir.

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı