Sponsorlu Bağlantılar

Dudak Dolgusu Nedir ve Dudak Dolgusu Nasıl yapılır?

Dudak Dolgusu Nasıl yapılır?

Uzman kişiler tarafından yapılan dudak dolgusu 10-15 dakika içerisinde tamamlanır. Hazırlanan dolgu malzemesi enjeksiyon yardımıyla dudağın anatomik yapısına uygun bir şekilde enjekte edilir. Yapılan uygulamalar sonucunda dudağa estetik bir yapı kazandırılır. Dudağın yapısını bozmadan doğal bir görünüm sağlayan dudak dolgusu kişileri gençleştirir.

Dolgu malzemesi olarak genellikle hyalüronik asit kullanılır. Bu madde sayesinde dudaklar esnek bir yapıya kavuşur. Hyaluronik asit dışında dermal dolgu maddeleri de tercih edilir.

Dudak Dolgusu Kimlere Uygulanır?

Dudak dolgusu ince dudak yapısına sahip kişilere yapılır. Bunun dışında yaşın ilerlemesi ile beraber dudakta görülen hacim eksikliği ve yapısal bozukluklar dudak dolgusu ile şekilli hale getirilir. Dudak dolgusu sayesinde ağız köşesi sarkmaları da tedavi edilerek sağlıklı ve dolgun dudaklar ortaya çıkar.

Dudak Dolgusu Çeşitleri

İnce yapılı dudakların yeniden biçimlendirilmesine ve doğru oranlarda büyütülmesine dudak dolgusu denir. Dudak dolgusu dudağa verilmek istenen şekle bağlı olarak farklı isimler alır. Dudak dolgusu çeşitleri şu şekildedir:

  • Afrodit tipi dudak dolgusu
  • Eros tipi dudak dolgusu
  • Hera tipi dudak dolgusu
  • Venüs tipi dudak dolgusu

Dudak dolgusu çeşitleri yüzün yapısına uygun en doğru modelin seçilmesi ile uygulamaya geçilir. Dudak dolgusu fiyatları tercih edilen dudak dolgusu tipine göre değişiklik gösterir.

Dudak Dolgusu Fiyatları

Dudak dolgusu ücretleri kullanılan dolgu malzemesine ve istenilen dudak tipine bağlı olarak değişir. Dudak dolgusu fiyatları hakkında araştırma yapmak ve bu doğrultuda belirli bir bütçe ayırmak gerekir. Ayrıca dudağın yapısı, tercih edilen dolgu malzemesi dudak dolgusu fiyatları üzerinde etkili oluyor.

Bölgesel Zayıflama Nedir?

Belirgin ve şekilli bir vücut formuna sahip olmak amacıyla bölgesel zayıflama tercih edilir. Vücudu sıkı hale getiren bölgesel zayıflama ile kol, bacak, basen ve karın bölgesinde biriken yağ dokuları teknolojik cihazlar yardımıyla hedeflenerek yok edilir. Bölgesel zayıflama fiyatları kullanılan yönteme ve bölge sayısına bağlı olarak belirlenir.

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

Yeni nesil teknolojik cihazlar sayesinde cerrahi işlemlere gerek kalmadan bölgesel zayıflama mümkündür. Bölgesel zayıflama yöntemleri içerisinde bulunan kavitasyon yönteminde ses dalgaları kullanılır ve yağ dokusu dağıtılmaya çalışılır. Uygulama 8 ile 10 seans arasında değişir. Ultrashape yönteminde ultrasonik ses dalgaları kullanılır.

Bu ses dalgaları sayesinde yağ hücreleri hedeflenir ve dokulara herhangi bir zarar vermeden hedeflenen bölgedeki yağlar yok edilir. Karboksiterapi yönteminde saf karbondioksit gazı kullanılarak metabolizma hızlandırılır. Soğuk lipoliz uygulamasında ise ilaç bulunan ince, küçük iğneler vücuda enjekte edilir ve yağ hücreleri parçalanır.

Lazer Epilasyon Çeşitleri

Lazer epilasyon cihazları içerisinde bulunan lazer ışınları dalgalar halinde vücuda verilir ve istenmeyen tüy ve kıllar bir daha çıkmamak üzere yok edilir. Günümüzde lazer epilasyon merkezlerinde istenilen başarılı sonuçlara ulaşmak amacıyla farklı özelliklere sahip lazer epilasyon cihazları kullanılır. Nd yağ lazer, dalga boyu en uzun olan lazer epilasyon cihazıdır. Bu nedenle tüm kıl köklerine başarılı bir şekilde ulaşır. Cihazın dalga boyunun uzun olması ağrılı bir yöntem olmasına neden olmuştur.

Diode lazer daha çok koyu cilt tonuna sahip kişilerde kullanılır. Uzun dalga boyuna sahip olduğu için melanin pigmenti tarafından hızlıca emilir ve dokuya zarar vermeden kıl köklerini tahribata uğratır. Alexsandrite lazer epilasyon cihazı ise daha çok açık renkli tüylerde etkili sonuçlar yaratır.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Son dönemlerin en popüler ve en çok tercih edilen uygulaması olan lazer epilasyon fiyatları kullanılan yönteme, bölge ve seans sayısına bağlı olarak belirlenir.

 

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı