Gündem

E-ticaret ağına eklenen 832 ilçe, yoksulluğu teknoloji ile yenecek

 2020 Çin İnternet Aracılığıyla Yoksullukla Mücadele Konferansı önceki gün Guizhou eyaletinin Guiyang kentinde başladı. Konferansta internetle yoksulluktan kurtulma ve kırsal bölgelerde dijital gelişme çalışmaları ele alınıyor. 
 
Konferansta paylaşılan verilere göre, Çin’de 832 yoksul ilçe daha e-ticaret ağına eklendi. 2019’da merkezi Çin’in kırsal bölgeleri olan firmaların yaptığı online perakende satışlar 1,7 trilyon yuanı buldu. Bunların yanı sıra yoksul köylerin yüzde 98’ine fiber optik internet hizmeti sağlanıyor, ilkokullar ve ortaokulların yüzde 98,7’sine internet hizmeti veriliyor, ulusal düzeydeki tüm yoksul ilçelerde bulunan hastanelerde de tele-tıp hizmeti bulunuyor. İnternet sayesinde yoksulluğu azaltmayı hedefleyen projeler daha fazla yoksul insana fayda getiriyor. 
 
Konferans kapsamında China Mobile, Alibaba ve Çin İnternet Kalkınma Fonu dahil 38 şirket ve sivil toplum örgütü, 42 yoksul ilçede gerçekleştirilecek 77 yardım projesi için anlaşma imzaladı. Bu projeler internet hizmeti ulaştırma, özel tarım ürünlerinin online satışı, uzaktan eğitim, e-ticaret eğitimi ve akıllı ulaşım gibi alanları kapsıyor.

Kaynak:Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

 

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı