Sponsorlu Bağlantılar

Elektronik Para

Elektronik Para

Elektronik para olarak bilinmekte olan bitcoin kısaltılması, btc olarak geçmektedir. Merkeziyetsiz kripto para birimi ve elektronik ödeme sistemi olarak bilinmektedir. Satoshi Nakamato takma ismiyle bilinen yazar tarafından açık kaynak dokuyla yaratılmasının sonrasında kripto para haberleri tüm ülkelerde öğrenilmiştir.

Alış ve Satış İşlemleri

Koinbox önce; Bit Turk kripto para borsasında üye hesabı açılması gerekmektedir. Daha sonraki işlem, Bit Turk bitcoin elektronik para cüzdanına yatırılan Türk lirası bitcoin bakiyesiyle, al ve sat işlemleri yapılabilmektedir. Bit Turk bitcoin hesabı açıldığı ana sayfa üzerinden, cüzdanlarım al ve sat sayfasına girilerek bitcoin bakiyesine satılmak istenen bitcoin fiyatı miktarı ve kur fiyatını girdikten sonra, bitcoin sat butonuna tıklayarak satış emrine girilerek Türk lirasına çevrilebilir. Daha sonra bakiye banka hesabına çekilebilmektedir.

Güvenilirliği

Gücünü blockhain teknolojisi ve alt yapısından almaktadır. Bitcoin ortaya çıktığında ilk yıllarda yarı anonimliğinden dolayı terör finansmanı, kara para aklama, yasa dışı ödemelerde kullanıldığı sıkça dile getirilmektedir. Pek çok hackleme olayında bitcoin elektronik para sıkça manşet olmuştur.

Daha Fazla Göster

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı