Sponsorlu Bağlantılar

Elma Tipi Vücut Yöntemleri

Elma Tipi Vücut Yöntemleri

Vücut tipleri farklı kategorilere ayrılır ve bu kategoriler dahilinde kişiler beslenme planı, spor gibi aktiviteler ekleyerek kendi istedikleri vücut tipini ortaya çıkarabilirler. Elma tipi vücut yapısına sahip olan kişiler genellikle karın bölgesinden kilo alan kişilerdir. Tüm yağ depoları özellikle karın bölgesinde toplandığı için kişilerin bacakları bir hayli incedir.

En güzel özellikte bacakların en ideal incelikte olmasıdır. Genel itibariyle göğüs, bel ve basen bölgelerindeki ölçüler birbirine yakın olmaktadır. Bu vücut tipine sahip olan kişiler beyaz ekmek ve makarna gibi karbonhidratlardan uzak durarak sağlıklı beslenme düzeni kurmalıdırlar. Bu vücut tipine sahip olup memnun olmayan kişiler uzmanların önerilerine uyarak fazla yağlarından kurtulup istedikleri tüp vücut formuna girebilirler.

Kum Saati Vücut Nedir?

Vücut tipleri kişilerin ölçüleriyle doğru orantılı olup kişilerin karakterlerini yansıtmaktadır. Kum saati vücut ölçüleri 90-60-90 olarak bilinir ve kişiler incecik bir bel yapısına sahiptir. Omuzları geniş ya da dar olmayıp tam olması gereken boyutta olup kıyafetlerin içinde dikkat çekici olmalarını sağlamaktadır.

Kilo dahi alınsa vücutlarında rahatsız edici bir değişim meydana gelmez. Bu kişiler için kıyafet seçimleri de kolay olup her kıyafeti başarılı bir şekilde taşırlar. Önemli olan kıyafetlerde bel bölgesini ön plana çıkarmak ve bel bölgesine vurgu yapmaktır. Bu nedenle kişilerin kıyafet seçimlerinde genel olarak yüksek belli pantolonlar tercih edilir. Simetrik omuzlar ve dolgun göğüslere sahip olan kişilerin kum saatine benzer görüntüleri nedeniyle bu ismi alan vücut tipleri belleriyle ön plana çıkmaktadır.

Armut Vücut Tipi Nasıl Yapılır?

Şekil itibariyle kişilerin omuzları dar, kalçaları geniş ve bel kısmı ince ise bu kişiler armut vücut tipi ölçülerine sahiptir. Egzersiz planları ve beslenme düzenlerine dikkat ederek istedikleri armut tipi ölçülerine kolaylıkla sahip olurlar. Bu tip vücuda sahip olan kişiler egzersiz planlarına yoga, şınav, koşma, pilates gibi sporları ekleyerek vücutlarını koruyup güçlendirebilirler.

Egzersiz listelerinde olmaması gereken bisiklete binmek yağ dokularının kalçada toplanmasına neden olacaktır. Bu nedenle bisiklete binmek fayda sağlamayacaktır. Kafeinden uzak durarak yeşil çay tüketimi de kişilerde faydalı bir beslenme düzeni oluşmasına ve vücut ölçülerini korumaya fayda sağlayacaktır.

Elma Tipi Vücut Yöntemleri

Karın bölgesinde oluşan yağlar yanlış beslenme ya da yanlış egzersiz programları sayesinde oluşmaktadır. Karın bölümünde oluşan yağlardan dolayı bacakların inceldiği vücutlar elma tipi vücut olarak tanımlanır ve egzersiz ya da beslenme yöntemleri sayesinde istedikleri vücut tipine kavuşabilirler.

Önemli olan kas dokusunu güçlendirerek karındaki yağ dokularının azalmasını sağlamaktır. En etkili yol ise eliptik bisiklet kullanımıdır. Beyazlardan ve karbonhidratlardan uzak durularak düzenli bir spor programı dahil edilirse istenen tip vücuda kişi rahatlıkla kavuşabilir. Kıyafet seçimlerinde de dikkat edilmesi gereken noktalar bacaklar ve göğüs kısımlarına yakışacak kıyafetlerin tercih edilmesidir.

Vücut Şekillendirme Cihaz Fiyatları

Vücut şekillendirme ve zayıflama cihazları günümüzde gelişen teknoloji sayesinde sıklıkla tercih edilen estetik uygulamaların yapılması için kullanılan cihazlardır. Özellikle zayıflama ve bölgesel incelme için kadınların tercih ettiği birçok cihaz bulunmaktadır. Her cihazın etki bölgesi ve uygulama tekniği farklı olmasından dolayı net bir fiyat bilgisi uygulama öncesinde verilmesi doğru değildir.

Uzman kişiler tarafından kullanılması gereken vücut şekillendirme cihazlarının kalitesi ve uygulama tekniği de fiyatları etkileyen faktörler arasında yer almaktadır. Bölgesel incelme, yağ aldırma, zayıflama gibi kişinin beklentileri doğrultusunda uygulamalar değişeceği için öncelikle muayene olunmalı ve tekniğe karar verildikten sonra fiyat bilgisi verilmelidir.

 

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı