Sponsorlu Bağlantılar

EMDR Terapisi

EMDR Terapisi

EMDR terapisi Ankara genellikle aşağıdaki aşamaları içerir:

Hazırlık: Terapist, kişiyle güven ilişkisi kurar, terapi sürecini açıklar ve kişinin hedeflerini belirler.

Değerlendirme: Kişi, travmatik anıları veya zorlayıcı yaşantıları hakkında bilgi verir. Terapist, bu anıların etkilerini, duygusal ve bedensel tepkileri değerlendirir.

İşleme: Kişi, terapistin yönlendirmesiyle göz hareketlerini takip eder veya alternatif uyarıcılara odaklanırken, travmatik anıları hatırlar. Bu sırada duygu ve düşüncelerin değişmesi, duygusal iyileşme sağlanması hedeflenir.

Geçmişi İşleme: Geçmiş travmatik anılar işlendikten sonra, kişinin geçmiş deneyimleriyle bağlantılı olan olumsuz inançlar veya düşünceler yeniden yapılandırılır.

İlerleme ve İyileşme: EMDR terapisi süreci ilerledikçe, kişinin duygusal iyileşme ve sağlıklı tepkiler geliştirme sürecine odaklanılır.

EMDR terapisi, travma sonrası stres bozukluğu, anksiyete bozuklukları, depresyon, panik atak, bağımlılık ve diğer psikolojik rahatsızlıkların tedavisinde etkili olabilir. Ancak, EMDR terapisi herkese uygun olmayabilir ve terapi süreci, bireysel ihtiyaçlar ve terapistin değerlendirmesi doğrultusunda belirlenir.

EMDR terapisi, eğitimli bir EMDR terapisti tarafından yürütülmelidir. Terapi sürecinde, güvenli bir ortam sağlanması ve kişinin süreci destekleyici bir şekilde deneyimlemesi önemlidir. Depresyon tedavisi için bizi tercih edebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
canlı casino siteleri
Konya Haber - Sa癟 Ekimi Fiyatlar覺 -