Gündem

Erdoğan, cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

Hocalı Katliamı aslında Ermenistan’ın kişiliğinin ne olduğunu ortaya koyması bakımından çok çok önemli yani bir gece kalkıp da Hocalı’da bütün insanları maalesef tanklarla toplarla saldırıya geçmek suretiyle yüzlerce binlerce insanın burada katledilmesi kabul edilebilir bir şey değil. Bu tabii Ermenistan’ın yapısının ne olduğunu ortaya koyması bakımından da çok çok önemli bir şey.

Burada bütün mesele eğer biz bir yönetim değişikliğine gidilecekse bu yönetim değişikliğini Ermenistan halkı yapar. Bunu da Ermenistan halkının tasarrufuna bırakmak lazım. Onun tasarrufuyla da biz zaten Paşinyan’ın akıbeti belli olmuştur.

Ermeni halkı buradaki idareden yönetimden artık bizar duruma düşmüştür ve Paşinyan zaten halk kendisi al aşağa edecek konuma gelmiştir. Ama olay darbe olunca darbeye bakışımız bu noktada farklıdır.

Bizim bir Bilim Kurulumuz var. Bilim Kurulumuzun çalışmaları şu anda pazartesi günü kabinenin önüne gelecek ve kabinede de bunu biz tekrar sporda müzakeresini yapacağız. Ve mutasyonun hangi illerimizden ne konumda olduğunu nedenleri istatistiki veriler nerelere vardığını orada Sağlık Bakanımız bizlere takdim edecek sunumunu yapacak ve bu son ondan sonra da bizler ne gibi tedbirler alabiliriz.

Burada özellikle lokantalarla ilgili neler yapmamız gerekir. İşte kafeteryalarla ilgili ne gibi adımlar atarız bütün bunları otellere varıncaya kadar neler yapmamız gerekiyor bunların kararını pazartesi günü Kabine toplantısında olacak ve ondan sonra da yapacağım açıklama da bunları tüm halkıma inşallah ifade edeceğiz.

Kanal İstanbul:
Başta çevre şehircilik konusunda Ulaştırma Bakanlığımız olsun her türlü adımı şu anda atmış bulunuyoruz. Ne bundan ana muhalefet anlar ne bundan İstanbul Büyükşehir Belediyesi ne anlamış biliyorsunuz. Bu proje benim Büyükşehir Belediye Başkanlığım dönemine dayanan bir projedir. Biz ülkede hizmet etmek istiyoruz. Ülkemizde bir şeyler yapmak istiyoruz ve boğazın özellikle ne tür tehditler altında olduğunu İstanbul’da yaşayan benim halkım zaten gayet iyi biliyor. Bundan yıllar önce bir Romen tankerinin özellikle Sarayburnu açıklarında iki olayı yani hemen şuracıkta. Yaşanan olay ve aylarca bu tanker burada yandı.

Zaman zaman Boğaz’ın değişik yerlerinde tankerlerin yolları bindirmesi olaylarını biliyorsun bütün bu olaylar yaşanırken hala bu ana muhalefet yaptırmayız istemezdik ya siz ne istiyorsunuz ne yaptınız ki bu ülkede hiçbir şeyleri yok bir şey şuna bir sel afeti oldu.

İzmir ne hale geldi biliyorsunuz. İstanbul şuanda ne hale geldiğini görüyorsunuz tedbirleri var mı yok.
Attıkları bir adım var mı yok bugün şimdi İstanbul’da çöp dağları aynen benim belediyeyi devraldığım zamandaki gibi yükselmeye başladı.

Karadeniz’i Marmara’ya bağlamak suretiyle hayata geçirecek ve dünya bu projeyi de hayran hayran gelip yerinde izleyecek. Diğer projelerimizi izlediği gibi Çanakkale Köprüsünü izlediği gibi Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü izlediği gibi. Avrasya’yı izlediği gibi aynı şekilde biliyorsunuz yine Üsküdar’dan karşı tarafa olan Marmaray’ı biliyorsunuz herkesi hayran bırakan bir proje.

Sosyal medyada bu yaklaşımın bu paylaşımlarla ortaya koyan sevgili halkıma ben de evet tabii ki onların hizmetkarı olmak için çok daha fazla çalışmanın inşallah gayreti içerisinde olacağım tüm arkadaşlarımla beraber gece gündüz demeden bu yolda bu çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Çünkü bizim bir derdimiz var oda Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne nasıl çıkarırız bu tabii lafla olmuyor icraatla oluyor biz zaten On sekiz senedir bir icraat ortaya koyduk.

Biz icraat partisiyiz siz de laf partisi değiliz. Ama ana muhalefetin ortada icraat yok böyle bir durumumuz var inşallah şuanda buraya yine bir icraatı yapmaya geldik.

Hibya Haber Ajansı

Etiketler

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı