Ekonomi

FED Başkanı Powell’ın bugün ve yarın konuşması olacak

FED Başkanı Powell’ın bugün 17:00’de katılacağı bir toplantıda konuşma yapması bekleniyor.  FOMC üyeleri geçen hafta peşi sıra konuşurken, Powell’ın açıklamaları nispeten daha önemli olacak.

Ayrıca Powell’ın yarın 17:30’da Temsilciler Meclisi Finansal Hizmet Komitesi’nde CARES Yasası kapsamında (Koronavirüs Yardım, Kurtarma ve Ekonomik Güvenlik Yasası) bir sunum yapması bekleniyor.

*Çin Merkez Bankası, gösterge konumundaki faiz oranı olan “en düşük kredi faiz oranını” (LPR) değiştirmedi. Banka bu faiz oranını Nisan ayından bu yana değiştirmiyor ve %3.85 oranında bırakıyor.

*Bu hafta Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Perşembe günü toplanacak ve Para Politikası Kararları’nı açıklanacak. Beklentiler biraz karışık ancak genel olarak geç likidite penceresinin bir miktar yukarı çıkarılacağı öngörülüyor. Yine de toplantı günü yaklaştıkça beklentiler yerine oturabilir.

Kaynak İkon Menkul
Hibya Haber Ajansı

Berkan Yıldırım

1992 doğumlu. Eskişehir Üniversitesi Radyo Televizyon ve Sinema bölümü 3. sınıf öğrencisi. 2 yıldır çeşitli dergilerde editörlük görevi yapmaktadır. En büyük hayali ulusal bir gazetede editörlük görevine devam etmek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı